Арсенал писа шестица на Блекпул, Уолкът заби три

18:52
Арсенал разби Блекпул с 6:0 у дома в мач от 2-я кръг на английската Висша лига.

Тио Уолкът отбеляза хеттрик да успеха на своите, а останалите попадения бяха дало на Андрей Аршавин, Абу Диаби и Маруан Шамак.

Двубоят започна в много добро темпо, с атаки и към двете врати. В 12-а минута "топчиите" организираха чудесна атака с няколко подавания по земя, завършила с пас към Уолкът, който останал сам срещу стража на гостите откри резултата. Две по-късно Тейлър-Флетчър имаше шанс да изравни, но след центриране отляво би неточно с глава. Блекпул не се затвори, опитваше се да играе футбол и на моменти сериозно затрудняваше домакините. В 24-а минута Шамак бе изведен добре през центъра на противниковата отбрана, но ударът му по земя мина малко встрани. Без съмнение Арсенал бе доста по-класния отбор и използваше всяка грешка на новаците, за да организира бързи атаки. В 30-а минута Уолкът се озова на добра позиция отдясно. Шутът му обаче бе много неточен. Секунди по-късно Еват бе изгонен за фаул срещу Шамак, а "топчиите" получиха дузпа. Останаха съмнения дали нарушението е вътре или извън наказателното поле. Аршавин от бялата точка удвои преднината на Арсенал. В 37-а Шамак пропусна да вкара трети гол. Минута по-късно обаче Уолкът с прецизен удар направи резултата 3:0. До края на първата част "артилеристите" пропуснаха още 2-3 изгодни положения.

Арсенал продължи да се забавлява след почивката. В 49-а минута Диаби след подаване на Саня отдясно бе точен за 4:0. Десет по-късно Уолкът бе намерен чудесно в полето на Блекпул и с прецизен удар по земя оформи своя хеттрик – 5:0. В 61-а Аршавин подаде на Шамак, който на празна врата прати топката над напречната греда. До края на срещата Арсенал намали темпото, а в 83-а минута Шамак с глава вкара за крайното 6:0.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Арсенал: Алмуния, Саня, Вермаелен, Клиши, Диаби, Росицки, Сонг, Уилшър, Уолкът, Аршавин, Шамак

Блекпул: Гилс, Крейни, Батист, Еват, Качърт, Воън, Гранден, Силвестър, Адам, Тейлър-Флетчър, Херууд