Ювентус се измъчи срещу Щурм, \"бианконерите\" взеха драматична победа като гости

00:02
Ювентус постигна драматична победа с 2:1 като гост на Щурм Грац в първи мач от плейофната фаза на Лига Европа.

"Бианконерите" започнаха двубоя със самочувствие и натикаха своите опоненти в тяхната половина в началните минути. Логично в 15-а минута възпитаниците на Луиджи Дел Нери откриха резултата. Диего центрира от корнер и новото попълнение на Юве Леандро Бонучи с глава матира вратаря на Щурм - 0:1.

След като получиха попадение в своята врата, австрийците се посъбудиха от първоначалния шок и на свой ред имаха няколко добри възможности, като дори удариха и греда до почивката.

В началото на второто полувреме отново Юве бе по-активният отбор на терена, но за жалост на "черно-белите" фенове техните любимци не успяха бързо да доубият интригата в мача. В последните десетина минути на срещата необяснимо защо торинци се върнаха да пазят крехката си преднина и след центриране от фаул Шилденфелд с глава преодоля Сторари - 1:1.

В следващата си атака домакините бяха близо до пълен обрат, като техен футболист бе оставен напълно непокрит сам срещу вратаря при едно центриране. Ударът с глава на австрийския нападател обаче, попадна в ръцете на Марко Сторари.

В последните секунди на срещата, когато всички очакваха съдията да свири край, Дел Пиеро центрира от корнер и Амаури с глава заби втори гол за Юве, дарявайки победата на своя тим.