Левски опази вратата си суха при гостуването на АИК

21:46
Левски успя да извоюва равенство 0:0 като гост на АИК в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа.

Още в третата минута Гара Дембеле се пребори с двама бранители на шведите и се озова на чиста позиция за гол. Ударът на тарана обаче, не намери целта.

В следващите минути домакините бяха пълни господари на терена, като шампионите на Швеция изтърваха няколко чисти голови положения. В 16-а минута стражът излезе неразчетено, но бранител на "сините" поправи грешката му. Две минути по-късно Лоренцон проби по дясното крило, мина двама в синьо, след което центрира успоредно на гол линията, от пет метра, Ягне вместо да вкара стреля над напречната греда.

След 20-а минута гостите от София се поокопитиха и в 25-а минута след страхотен извеждащ пас на Грийн към Младенов отдясно, крилото на Левски излезе на добра позиция, но се забави, след това топката отиде в Тасевски и в крайна сметка атаката на "сините" се притъпи и бранителите на АИК избиха.

В 36-а минута Мюлдер центрира добре отдясно в наказателното поле, Жоазиньо с глава стреля в аут.

Три минути по-късно Жоазиньо нахлу в наказателното поле на домакините, след което шутира, но Турина изби.

В 45-а минута след дълго подаване в половината на АИК, Грийн с глава добре свали към Тасевски, който от границата на наказателното поле стреля слабо по тревата в аут.

През второто полувреме Левски започна по-мотивирано и имаше леко териториално предимство. В 48-а минута футболистите на Левски направиха добра атака, Жоазиньо напредна до наказателното поле, пусна към Грийн, който пробва пас, но сбърка и бранителите на домакините изчистиха.

Четири минути по-късно Грийн се пребори добре в наказателното поле на АИК, спечели тъч, българите обаче не успяха да стигнат до положение пред вратата на Турина.

Домакините трудно успяваха да излязат от своята половина и това поизнерви публиката на стадиона. В 58-а минута папалка бе хвърлена по Гаджев, който хладнокръвна под дъжд от псувни я изхвърли извън терена.

В 70-а минута стана и първото по-опасно положение за АИК след почивката. Реферът отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле на Левски. Топката бе шутирана в горния десен ъгъл на Митрев, но българският страж по брилянтен начин спаси и изби в корнер.

В 75-а минута феновете на Левски изтръпнаха след далечен удар към вратата на Митрев. Топката се оплете във външната страна на мрежата на стража. Десетина минути преди края Жоазиньо стреля опасно, опитвайки се да вкара гол, подобен на този срещу Калмар. Този път бразилецът нямаше късмет и топката прелетя встрани от вратата.

В 85-а минута Митрев направи ново чудесно спасяване след удар на Бангура. Младият вратар доказа, че Ясен Петров правилно му е дал шанс да се изяви на мястото на Георги Петков.

В крайна сметка мачът завърши наравно и всичко ще се реши на реванша в София.

АИК: Турина, Бакман, Карлсон, Йохансон, Першон, Даниелсон, Шернстрьом, Пейви, Лоренцон, Агне, Пангура

Левски: Митрев, Мюлдер, Иванов, Милиев, Минев, Грийн, Гаджев, Младенов, Тасевски, Жоазиньо, Дембеле