Трагичен Тотнъм се добра до \"удобна\" загуба срещу Йънг Бойс (видео)

23:35
Йънг Бойс победи Тотнъм с 3:2 в първи мач между двата тима от плейофната фаза на Шампионската лига.

"Шпорите" не приличаха на себе си през първото полувреме. Двубоят започна чудесно за домакините и във 2-а минута гредата спаси англичаните. Две по-късно обаче Лулич откри резултата. Тотнъм отговори с удар на Джовани дос Сантос, но стражът на домакините отрази. В 13-а минута Бенвеню бе изведен сам срещу Еурелио Гомес и го преодоля за 2:0. Безобразно слабата игра на "шпорите" продължи и в 29-а Хокштрасер получи чудесен пас отдясно и вкара трети гол за Йънг Бойс. До края на полувремето лондончани леко живнаха и в 42-а след центриране от корнер Себастиен Басонг с глава намали на 1:3.

През втората част Тотнъм натисна, но домакините се защитаваха много добре, а футболистите на Хари Реднап нямаха ясна идея как да стигнат до ново попадение. По-чистите положения бяха за Йънг Бойс и "шпорите" трябва да бъдат доволни, че не получиха четвърто попадение. В 83-а минута Тотнъм се добра до втори гол. Роби Кийн изведе Роман Павлюченко по дясното крило и руснакът със страхотен шут вкара топката във вратата на домакините.