Черноморец Поморие надви Лудогорец

10:56
Отботър на Черноморец Поморие победи Лудогорец с 1:0 в мач от Източна "Б" група.

Победата дойде след гол от дузпа на резервата Станимир Митев в 79-а минута. Съдията Цветан Георгиев от София назначи наказателния удар за спъване в наказателното поле на най-активния на терена - лявото крило Георги Чакъров. Домакините останаха с човек по-малко на терена в края на първото полувреме, когато младежкият национал Пламен Димов получи втори жълт и респективно червен картон. Същата санкция беше приложена и спрямо Радослав Анев от гостите 8 минути преди края на мача. Малко след началото на второто полувреме токов удар спря част от осветлението на стадиона в Поморие и се наложи играта да бъде прекъсната за 8 минути.

След 3-я кръг Черноморец-Поморие продължава да оглавява класирането в Източна "Б" група заедно с Черноморец  Балчик. Двата отбора имат по 7 точки в актива си.