Литекс се изпоти, но победи Пирин у дома

22:45
Литекс победи Пирин Благоевград с 2:1 в мач от 3-я кръг в родната "А" група.

На градския стадион в Ловеч домакините тръгнаха в атака от първата минута и Ивелин Попов имаше две добри положения в началото. В 7-а минута нападателят получи пас отляво, но би много неточно. Три по-късно националът бе изведен в полето на гостите след хубава комбинация и притиснат от защитник стреля в тялото на вратаря. В 23-а минута Сандриньо опита удар по земя, но Макенджиев улови. Секунди след това Пламен Николов бе принудително заменен от Петър Занев, след като се сблъска неприятно със стража на Пирин. В 25-а минута Литекс откри резултата. Бодуров проби отдясно, центрира и непокритият Георги Миланов вкара за 1:0. В 38-а Якимов от гостите имаше добра възможност да изравни, но пропусна.

Четири минути след началото на втората част "оранжевите" стигнаха до втори гол. Бодуров с глава след центриране от корнер удвои аванса на шампионите. Литекс изпусна още 2-3 изгодни положения, а в 66-а позволи на Пирин да намали резултата. Стойков се възползва от грешка в защитата на ловчанлии и върна едно попадение. Голът притесни домакините и гостите от Благоевград организираха няколко опасни атаки. В 86-а минута Христо Янев пропусна от чиста позиция да отбележи трети гол, а в продължението и Том не успя да вкара.

Литекс: Виничиус, Барт, Николов, Венков, Тодоров, Сандриньо, Брату, Миланов, Цветков, Бодуров, Попов