Интер отупа предсезонно Юве и Милан

08:49
Италианският шампион Интер спечели традиционния предсезонен блиц турнир Тим Къп, в който участваха още Ювентус и Милан.

"Нерадзурите" победиха "Старата госпожа" с 1:0, а след това надиграха с дузпи и "росонерите", за да вдигнат купата за шести път в историята си.

Тази година мини-мачовете се проведоха в Бари. Според регламента всеки играе срещу другите два отбора по едно полувреме от 45 минути. В случай на равенство направо се бият дузпи. Успех в редовното време носи 3 точки, при дузпите – 2, а загубата след дузпи – 1 точка.

Интер победи Ювентус с 1:0 в първия двубой. Шампионите тотално надиграха противника си и стигнаха до успеха с гол на Уесли Снайдер в 26-а минута. Холандецът стреля прецизно от границата на наказателното поле.

Интер: Жулио Сезар, Киву, Матераци, Лусио, Майкон, Нванкво, Камбиасо, Обина, Снайдер, Пандев, Ето\'о

Ювентус: Манингер, Бонучи, Григера (38 Мота), Киелини, Де Челие, Пепе, Сисоко, Мело, Ландзафаме, Трезеге, Дел Пиеро

Втората среща между Милан и Ювентус завърши 1:1 в редовното време. "Бианконерите" започнаха по-добре и изпуснаха 2-3 изгодни положения. Гол обаче падна в тяхната врата. Роналдиньо с великолепен фалцов удар в 20-а минута откри резултата. В 33-а Диего изравни и се стигна до дузпи. Футболистите на Милан бяха по-точни при наказателните удари и нанесоха второ поражение на Юве.

Милан: Амелия, Абате, Неста, Бонера, Антонини, Гатузо, Пирло, Амброзини, Одуаманди, Бориело, Роналдиньо

Ювентус: Сторари, Мота, Легроталие, Киелини, Де Челие, Мело (10 Сисоко), Маркизио (39 Фереро), Ландзафаме (39 Трезеге), Диего, Амаури

В последния двубой от турнира Милан и Интер завършиха 0:0. Срещата бе изпълнена с интересни моменти и пред двете врати, но въпреки това гол не падна. "Нерадзурите" спечелиха с 3:2 при дузпите. Деян Станкович пропусна от бялата точка, но Филипо Индзаги и Роналдиньо също сбъркаха и Интер се поздрави с успеха.

Милан: Абиати, Одо, Бонера (30 Папастатопулос), Йепес, Дзамброта, Амброзини (26 Страсер), Пирло (30 Новинич), Фламини, Меркел (36 Роналдиньо), Хунтелаар, Индзаги