Русия ни би минимално в последното контролно преди \"Уембли\"

19:59
България загуби от Русия с 0:1 в контролната среща между двата тима на стадион "Петровски" в Санкт Петербург.

Момчетата на Станимир Стоилов се представиха добре през първото полувреме, но след почивката бяха надиграни от съперника си. Николай Михайлов сбърка фатално при единственото попадение в мача. След това обаче направи 3-4 великолепни спасявания.

Двубоят започна с две добри атаки към вратата на "Сборная", но защитата на домакините се справи. При първата статична ситуация пред нашата врата отбраната ни се пропука. В 7-а минута след центриране от фаул Михайлов увисна и Роман Широков откри резултата. Темпото на игра бе доста високо и като цяло българският отбор действаше добре във всички фази на игра, като изключим ситуацията при попадението. Русия позволи открит и нападателен футбол, а на моменти футболистите ни надиграваха тима на Дик Адвокат. Чистите голови положения обаче бяха малко. В 34-а минута Мартин Петров центрира чудесно към Ивелин Попов, който стреля, но Акинфеев спаси. До края на полувремето България бе по-добрият отбор, но не успя да стигне до равенството.

В началото на втората част бяха извършени няколко смени, а "Сборная" започна по-добре и Аршавин в 51-а минута шутира опасно към Михайлов, но вратарят ни спаси. Две по-късно и Биляледтинов стреля в ръцете на стража ни. Домакините ни подложиха на сериозна преса и това доведе до няколко грешки в средата на терена и възможност за опасни атаки. България отговори с удар на Камбуров с глава от много трудна позиция в аут. В средата на полувремето футболистите ни изнесоха играта в по-предни позиции и организираха 2-3 добри нападения към Акинфеев. В 65-а минута обаче Иван Иванов сбърка при връщането на една топка към Михайлов, но стражът ни изпревари противников футболист и спаси сигурен гол. Четири по-късно Рангелов бе изведен сам срещу вратаря на Русия. Акинфеев обаче скъси ъгъла и предотврати опасността. В 73-а Загоев преодоля трима играчи през центъра на защитата ни, топката попадна у Павлюченко, който шутира, но Михайлов спаси. Малко след това дебют за националния отбор направи Илиян Мицански. В 81-а минута грешка в отбраната ни доведе до опасен шут към Михайлов. Вратарят ни обаче пак се намеси решително. Четири по-късно и Павлюченко отправи много тежък удар, но стражът ни отново се намеси великолепно.

Стартови състави:

Русия: Акинфеев, Анюков, Березуцкий, Игнашевич, Жирков, Семшов, Широков, Торбинский, Зирянов, Погребняк, Аршавин

България:
Михайлов, Манолев, Стоянов, Иванов, Миланов, Янков, Петров, Ангелов, Петров, Попов, Божинов

Yavor90
12.08.2010 08:50

Такава България не съм виждал.. Как може с такава тактика само да приемаме атаки към нас, че ние нямаме такава защита бе!!!!!!Силата на нашите е да атакуват и то на скорост, кви са тея бавни и мудни разигравания.Футболисти има, то се вижда (освен в защита, като изключим Манолев)и пак не се получава.Проблема не знам къде е, аз лично виждам, че тези момчета могат, дори искат, но явно в тактически план и като точна селекция нещата куцат. Как може затолкова мачове да не се получават добри резьултати и в следващия мач да бъдат повикани отново същите хора + някой друг дъртак анонимник. Толкова млади момчета има и кадърни, толкова доказали се футболисти, а той мивика Миланов, Иванов и Стоянов и иска да приемаме играта в нашата половина. Няма да стане така!!!

fcb_spain
12.08.2010 01:12

има ли ве4е отбор който да не ни е на6ибал,кат изклу4им футболните джуджета?

klishev
11.08.2010 22:35

Четох коментари на хора който не са гледали мача а дават мнение за играта на нашия отбор по добре да пишат за нещо друго. На мен ми хареса играта от първото полувреме надиграхме руснаците. Дано да играят повече мачове като първото полувреме и резултатите ще дойдат.

leomesi
11.08.2010 22:26

тия от БФС сляпи ли са да видят че ПУМА се подиграва с националния *lol*

ManUtdTillidie
11.08.2010 22:06

Екипите са най-малкия проблем , още се пукам от яд че около 30 минути разигравахме и ги натискахме и пак не вкарахме гол , второто полувреме спряхме горе долу , извадиха Марто и съвсем изчезна бързината , като и Стенли вече и си ни атакуваха колко искат и нямаше кой да свързва халфовата линия с защитата и си минаваха през средата и си ни биха слава богу че накрая Михайлов ни спаси , от халфовата пасваха към некадърните защитници (освен Манолев) и те правеха грешки като на Иванов и щяха да ни надупчат и те най-накрая се сетиха че трябва да бият напред , не може като виждаш че руснак ти идва към тебе на спринт ти да овладяваш спокойно и да се оглеждаш бавно , просто пасваш или на защитник или на вратаря или риташ напред КЪМ НЯКОЙ но те загубиха толкова много топки така ... Браво единствено на Марто , Стенли , Манолев и другите 2-3 играчи които натикаха руснаците в тяхната половина за 30-35 минути.

Zdr4Maho
11.08.2010 21:34

Наи добриа ни играч се отказва от националния едва ли е заради мене или някои които го хули по форуми и по телевизии .Хора от БФС вие тапи ли сте Бербатов се отказва заради вас гниди

Zdr4Maho
11.08.2010 21:31

Хора какво приам некав паляк ша ни провали пак .

Вече не знам от каога нямаме победа в какъвто и да е мач над някои по сотиностен съперник

kango
11.08.2010 21:25

Гледах от 75 мин и ми беше достатъчно да се изнервя на тоя глупак Стоилов.Губим,а приемаме играта навътре и само изртитваме топката и каквото стане.Пак се видя нуждата от футболист в средата,който да може да задържи топката и да е креативен или поне да не бърка и да изритва.Трябваше да се извикат Гъргоров,Сандринйо или някои нови.Той не променя играчите дори в контролите,а дори да извика някой нов го пуска за максимум 15 мин.Да не говорим за избора му и как го нарежда.Стоилов ПОДАЙ ОСТАВКА

Barca_fen112
11.08.2010 21:17

Простотия пълна. Защо ли вече никой не се очудва от това, че губим ? Няма как да стана. Имаме само ена халфова линия и един марто и дотук! В отбрана смешника Иванов, а другия 33 годишен състезател на новак в Япония. Смешна работа. Манолев си е класа , но никакъв тандем с останалите. МИланов същата работа. В халфовата линия поне бяхме много стабилни . А марто както винаги невероятен. Но в нападание липсва класа.Камбуров още като напусна локо не трябваше да го вика. То беше ясно, че с кариерата и възхода му дотук. Пълен анонимник. Селянчето ПОпов се опита да направи нещо и игра, но му липсва класа. Михайлов с трагична грешка, но поне след това показа класа.Въобще не сме заникъде и на европейското отново без нас ! *sick*

11.08.2010 20:31

Точно Манолев и Петров правеха спринтове като луди .

fackelmann
11.08.2010 20:27

Манолев Петрови и никой друг жалка работа така няма как да стане НИКАКВА ИДЕЯ ЗА ИГРА *angry*

fena_man_utd
11.08.2010 20:26

Не съм гледал мача и не мога да коментирам,за това ще говоря за следващият мач,който е с Англия.Разумното нещо в тази ситуация е че трябва да се направят по големи промени не само със схемата,ами и вътре в клуба.Ясно е че нещата не се получават дали падаш с 1 или 2-0 няма голямо значение.Ако искаме да се клисираме на голям форум трябват промени иначе пак ще се надяваме със всеки следващ мач на по-добра игра!

11.08.2010 20:21

Фаворит бяха но фаворит не значи че вече е спечелен мача , миналата година имаше поне 30 мача в които фаворита загуби .

teooo1
11.08.2010 20:18

имахме един точен удар към вратата на Акинфеев *thumb_up* другия път 2 точни *smile*

lubo_krika
11.08.2010 20:12

Въпреки,че заради грешка на Михайлов ни поведоха той ми хареса с играта си,но напред сме безидейни в атака.Янков изобщо неразбрах,че е на терена,докато не го извадиха.С тази игра и Казахстан ще ни бият.Въпреки,че гледах целия мач нещо не се сещам да сме имали удари към вратата на Акинфеев.Стоянов въпреки годинките си ми хареса,но смятам че трябва да се дава път на младите.Неможа ли да викне Иво Иванов примерно?Абе скръб сме и така ще си останем ми се струва.Дано несъм прав.Айде наздраве и със здраве на всички.

teooo1
11.08.2010 20:10

Англия ако беше фаворит нямаше да получи 4 гола от Гермаците *stop* въпреки, че не им признаха напълно редовен гол.

11.08.2010 20:06

Англичаните не можеш да кажеш че едва се класираха а направо си разбиха групата в която беше и кошмарът от 2006 и 2007 Харватия и точно за това някои хора ги сложиха към фаворитите но като принцип си прав.

11.08.2010 20:04

Грешките ни развалиха целия мач!! Никой не се е изненадал че загубихме аз даже се изненадах че само с 1:0 и даже първото полувреме ги надиграхме , всички видяха че Михайлов направи супер класни спасявания но трябва да спрът с грешките защото Англия няма да пилеят положения особенно след като на световното ги приземиха от небесата на земята и сега и срещу малкия ще играят на 100%. *angry*

teooo1
11.08.2010 20:02

аве xedos9 не национала а майкати не става за никав чеп *stop* това, че първенството е слабо не означава, че и национала трябва да е слаб. Виш Англия първенството там е едно от най-добрите в света, а едвам се класираха на световното, да не говорим какво направиха там *lol* голям си простак няма втори като тебе *lol*

ForzaMilan1899
11.08.2010 19:49

Как може още да има хора, които да се изненадват когато България пада?Аз се изненадвам когато биеме дори да е в контролен мач.Цялата държава не ни струва, няма как и футбола да е наред *beer*

11.08.2010 19:23

ЕЕЕЕ не Рангелов ще вкара Камбуров също но Мицански няма като той в момента вкарва като луд и е най-добрия нападател в националния !! Стоилов беше голяма работа в Левски но в националния е тъп като шамандура , изкара и Попов ! *angry*

11.08.2010 19:09

Абе тази грешка беше пълен та*ак но ако си следял ги надиграхме тея балерини и просто липсваше таран , за това да махат Божинов и да сложат Мицански че той е роден голмайстор!

simvol_bg
11.08.2010 19:06

Абе каква добра игра още в 6 минута ни вкараха гол *angry* *angry* *sick* *erm*

teooo1
11.08.2010 19:02

охххх вратаря да се махне веднага, но ако оставим на страна вратаря за 45 мин имаме 1 точен удар кам вратата *sick* много е малко... а и руснаците играят на има няма 30 % а нашите няма с какво да играят просто сме трагедия *sad* прекалено мн се връща топката на вратаря..... защита не може да изнесе топката дори до халфовете... до нападателите да не говорим... надявам се на почивката да има смени *thinking*

11.08.2010 19:00

Надигражме ги тотанло и се здухаха "червената армия" Божинката не е остър в атака , Попов се вижда че прави добри спринтова и има техника и не Юнков трябваше да е по дясното но вече е започнало. Мицански да влезе през втората част защото с него и малко повече ще ги разбием тези късметлий ! *angry* Уж се водят за здравеняци а падат като кукли , отбора иначе изглежда добре особенно Манолев казват че по нищо не отстъпвал на Жирков но той до сега е играч на мача ! Супер бърз е , добре центрира и на няколко пъти изяде противниците си по фланговете като 1 или два пъти беше с 10 метра пред тях и трябваше да ги догонгва .

leomesi
11.08.2010 18:54

Само аз ли съм на мнение че екипите на наще за с два номера по-големи отколкото трябва *lol*

gunter
11.08.2010 18:32

Михайлов-син не шокира за пореден път.Това момче в махалата не заслужава да пази,камо ли в А-отбора...

atletico_manutd
11.08.2010 18:13

много груба грешка *sad* нищо давайте играйте на макс *thumb_up*

vick22
11.08.2010 18:05

айде лъвове изяще гиииии напрееееед в атакаааа удрииииии *party* *beer* мачкай мачкай

11.08.2010 18:00

издухан , отказа се Иванков от национала *wink* химна ни инъче почва без футболистите *joking*

IzDuHaN
11.08.2010 17:48

извинете хора, Димитър Иванков къде е :?

ded_men
11.08.2010 17:27

с тази защита ще е 2 но в нашата врата

unimitre
11.08.2010 16:42

GalStan

По-дибре тия 200лв ги сложи за 2-ка, ще лапнеш мн повече, ама то не става само с ядене.

litexoleole
11.08.2010 16:11

Не знам ама аз гледам реалистично на нещата,ще се повтори разгромната загуба от Сърбия.

teooo1
11.08.2010 15:37

krasenco къде я видя тази добра защита??? я се сети за контролата със Сърбия колко гола ни вкараха, това ако е добра защита....а грешките са супер глупави *wonder* докато ни вкарват по толкова голове каквото и да правим в нападение няма как да имаме победи.

krasenco
11.08.2010 15:23

teooo1 Ако под халфова линия имаш впредвид Стилиян *smile* Според мен точно тя е основния проблем.В дефанзивен план в средата сме добре,но в градивен сме под всякаква критика.Демек Чавдар Янков ни е слабото звено.От там не можем да използваме и нападателите си пълноценно.

sakata17
11.08.2010 14:30

Ивелин Попов на крилото е по-полезен отколкото на върха на атаката според мен. На крилото ще играе по-често с топката ,а на него това му е силата. На мястото на Янков да бяха извикали Георги Пеев. Живко Миланов е дупка голяма също... Мисля ,че ни трябва чужд тренйор до като наще тренйори се научат да не слушат тези около и над тях. *thumb_up*

MeToDueB
11.08.2010 14:04

според мен сме трагедия, но радващото за националния отбор е, че все по-малко футболисти играят в България, а това е голям +, но не и за първенството ни, но за национала - ДА и дори Живко Миланов и Иван Иванов предполагам вече са се понаучили какво да правят, как да се пласират и т.н .. имаме един Стилян, един Марто Петров и вечната надежда - Божинов и Станислав Манолев, който играе в класен отбор, другите са малко далече от тях, но все пак играят в чужбина повечето пак казвам и това е много добре, тези от бг първенството просто са с класи зад тези, които са в чужбина, в която и страна да играят

krasenco
11.08.2010 13:16

ice_arsen Благо Георгиев в контузен.Ичъче и на мен ми се върти в главата,дали ще е добре Ивелин да играе като атакуващ халф,а отпред Божинов и някой от другите нападатели,защото в нападение имаме доста голям избор.

ice_arsen
11.08.2010 13:10

ето моя състав Николай Михайлов , Коста Стоянов , Валйо Илиев , Станислав Ангелов , Манолев , Стилиян Петров , Благо Георгиев , Марто , Попов , Божинов ,Мицански *beer*

krasenco
11.08.2010 13:00

Така,като гледам за пореден път ще утървем чудесния шанс да се класираме.В последната квалификация и настоящата,жребия е прекрасен!Скоро не сме имали такива хубави групи.Какво прави Илиян Стоянов в отбора не ми е ясно!Едно,че не е добър,другото е че няма перспектива в него.По-добре Пелето да си играе централен.В последните контроли се представи добре.А и в средата имаме добър дефанзивен халф,в лицето на Стилиян.Чавдар Янков и Живко Миланов нямат място в състава!Харесва ми това,че Стойлов налага Иван Иванов въпреки критиките към него.Последните мачове игра добре,а и това е бъдещето на националния.Трябва точно такива млади играчи да се налагат.Мисля,че трябва да се налага Иван Иванов,заедно с Иво Иванов.

gutito1964
11.08.2010 12:00

а бе тоя янков що го взима не знам дано поне равен да направим иначе руснаците са скапан отбор ако на наще им даваха толкоз пари колкото на руснаците щяхме да сме много напред

Yavor90
11.08.2010 11:17

От защитата само Станислав Манолев ми допада, а халфовата линия е долу горе добре, с изключения на Чавдар, не че е трагичен, но можеше да се избере много по-добър футболистза този пост. В нападение защо не е дал шанс на Мицански не знам, нали за това са контролите...

Ajax1981
11.08.2010 11:09

Идеален повод да изгонят Мъди и Насраков

GalStan
11.08.2010 10:26

ееее браво Мъри...за пореден път доказваш,че си човек на букмейкърите....и този път ще се възползвам от подаръка да пуснеш Чавдарчо и ще сложа 200лв за Русия,че по твърда единичка няма

gerrard_LFC8
11.08.2010 09:30

Станимир Стойлов е адски тъп. Мицански е 100 пъти по-добър от Божинов. Тоя пач е 2-ка 0:1 за нас *thumb_up* *beer*