Валенсия, Чичарито и Берба наказаха Челси, Юнайтед спечели Камюнити (видео)

18:50
Манчестър Юнайтед победи Челси с 3:1 в мача между двата тима за трофея Камюнити Шийлд.

Димитър Бербатов бе оставен на пейката и се появи на терена в началото на втората част, а в 92-а минута вкара последния гол в срещата. Новото попълнение Хавиер Ернандес дебютира с попадение за "червените дяволи" в 76-а минута. Преди това Антонио Валенсия бе извел Юнайтед напред. За Челси точен бе Саломон Калу в 83-а минута.

Двубоят започна с продължително владение на топката от "сините", които обаче не успяха да създадат нищо опасно в атака. В 5-а минута Валенсия бе изведен на добра позиция и опита да прехвърли Иларио, но стражът улови. Постепенно съперниците вдигнаха темпото, а Поул Скоулс пропусна да изведе "червените дяволи" напред. В 9-а минута халфът бе оставен непокрит в наказателното поле на Челси, но би много неточно след центриране на Валенсия. Секунди по-късно Саломон Калу не успя да се възползва от лошо избиване на Ван Дер Саар и стреля неточно към опразнената врата. "Сините" бяха по-добрият отбор и в 17-а минута Бранислав Иванович се извиси след центриране от фаул и стреля с глава, но стражът на Юнайтед показа страхотен рефлекс и изби. Веднага след това Уейн Рууни изскочи зад защитата на Челси и от малък ъгъл не успя да порази вратата. Ситуацията бе почти идентична на положението, което Калу изпусна малко по-рано. Футболистите на сър Алекс Фъргюсън приемаха играта в своята половина, а почти всяка постепенна атака на "сините" носеше опасност, най-вече след центрирания от фланговете. Атаките на Юнайтед също не бяха безобидни и в 38-а минута Оуен прехвърли Иларио, но Иванович изчисти в корнер. Две по-късно "червените дяволи" изригнаха. Рууни от десния фланг подеде чудесно към оставения сам около точката на дузпата Валенсия и крилото на Юнайтед откри резултата.

Преди началото на втората част сър Алекс Фъргюсън извърши три смени, като в игра влязоха Димитър Бербатов, Луиш Нани и Хавиер Ернандес. Мачът започна както и през първото полувреме – Челси разиграваше продължително и в 50-а минута Флоран Малуда стреля коварно по земята, но малко встрани. Две по-късно Ернандес даде чудесен пас на Бербатов и малко не достигна на българина да овладее. В 60-а минута за "сините" на терена се появиха Дрогба и Стъридж, а действията се пренесоха изцяло пред вратата на Ван Дер Сар. В 67-а холандецът спаси удар на Калу. Три по-късно и Ашли Коул пропусна чудесна възможност, след като би в ръцете на Ван Дер Саар отблизо. В 73-а минута Бербатов бе изведен добре, навлезе в полето на Челси и подаде към Ернандес, но Чичарито не успя да бие точно. Малко след това обаче Ернандес се възползва от хубаво центриране на Валенсия и оставен сам прати топката във вратата. В 82-а минута Ван Дер Саар спаси шут на Стъридж. Секунди по-късно Калу върна едно попадение. В 86-а минута Дрогба изпусна чудесен шанс да изравни. До края "сините" натиснаха, но "червените дяволи" стигнаха до трето попадение в продължението. Бербатов бе изведен сам срещу Иларио и технично го прехвърли за 3:1.

Стартови състави:

Челси: Иларио, Иванович, Тери, Коул, Ферейра, Малуда, Оби Микел, Есиен, Лампард, Анекла, Калу

Ман Юнайтед: Ван Дер Саар, Евънс, Видич, О\'Шей, Фабио, Валенсия, Карик, Скоулс, Парк, Рууни, Оуен

gogo9803
09.08.2010 18:19

lalalas Прав си много ясно че знаят *thumb_up* Че е Манчестър Юнайтед!!! *beer* *party*

Demirev
09.08.2010 17:40

Да им е честита победата...браво и на Берба, но фенове на Манчестър, не бързайте да се радвате..много е рано !!! Според мен Челси ще защити титлата тази година, и то по-убедително от миналия сезон. Просто предсезонната им подготовка е много лоша и добре, че първите три кръга на срещаме сериозен съперник *wink* .. GO GO BLUES !!!

mrgreen
09.08.2010 09:39

Aиде да ви видя сега каде сте критиците на Бербо????Маи ви затвори мрасните сини усти!!!!Аз лично не сам изненадан от тази победа,очаквах я както и нея така и гола на Бербатов.Като цяло Манчестър си бе по добрия отбор.И всички които ми пишат че Челси били по добрия отбор.Ами СЪР вкара всички младоци при 2:0.Нормално беше Челси да вкарат а и те бяха с целия си състав.Нямам думи много сте слаби!!!!бихме ви и играхме като на тренировка.Незнам с колко ше ви порим в Премиершип.А БЕРБАТОВ просто брилянтен както и Ернандес.СИНИ СМЕШНИЦИ *lol* *thumb_up* *smile* поздравявам всички фенове на Манчестър с победата

lalalas
09.08.2010 02:13

тка .. първо фен съм на ЧЕЛСИ !! но отличен мач за БЕРБА ПОЗДРАВЛЕНИЯЯ .! радвам се за него преди всичко .. другото което искам да кажа е че челси също испуснааха бая положение .. но да не тъгуват всички фенчета на челси защото това е КШ а не първенството тка че ..знаете отново шампиона кой е ! *thumb_up*

manunited666
09.08.2010 02:03

Нали Челси щяха да бият с 3-0 ? Като четях коментарите останах с впечатлението , че маса хора не са гледали мача обаче въпреки това коментират.Челси били по-добрите ... ама вие добре ли сте ? Кои им е виновен на Челси , че са направили пропуски ? А Юнайтед не направиха ли пропуски ? Юнайтед преспокойно можеха и 5 гола да вкарат.Юнайтед заслужено победи и то с убедителен резултат.Първото полувреме Челси имаха само едно положение и то дойде след центриране докато за Юнайтед пропуски направиха Валенсия , Руни , Оуен , Скоус ... а второ Бербатов , Чичарито и т.н. Затова замълчете моля ... краен резултат 1-3 за Юнайтед.

dorostol17
08.08.2010 21:56

тоя ашли коул като го гледам и ми се плаче *sick* ебати некадърника *angry* *evil*

ManUtdTillidie
08.08.2010 21:19

Не мисля , надали е много приятно при такава скорост да си я забие човек в носа , то докато празнуваше му беше червен *lol* *lol* *joking* Просто искаше да я забие в ляво с шпагат и си го заби без да иска в нослето и вкара .

fena_man_utd
08.08.2010 21:11

Гола на Ернандес беше предварително запланувано нищо ненормално.Точно така искаше да я вкара и успя.

08.08.2010 20:52

Важното е че я вкара , като един гол не е от 45 метра - зидане не значи че не е важен , гол си е гол откъдето и да го вкараш.

08.08.2010 20:38

ivelina3 , вкара много важен гол по един суперски начин . Значи Челси вкараха в 82 а тогава беше 92 и беше голяма напрежения , не помня кой изведе Бербич и тоя си поведе топката с необичайна за него бързина след това от границата на наказателното прехвърли Иларио ама толкова прецизен и преценен шут направо...!

BoBi_Levskara
08.08.2010 20:37

А бе кво ше кажете за гола на новото ни попълнение а. *joking* Аз лично по некъдрно отиграване не бях виждал. *lol*

mafiota83

кой е тоя играч Анекла тоя някой нов ли е бе винерс *lol* *beer*

08.08.2010 20:28

Страхотно начало на сезона.Дано продължим с победите и трофеите и през май.GLORY GLORY MAN UNITED.(Looserpool са СРЕДНЯЦИ в последните 20 години тва е истината.)

08.08.2010 20:11

И какво сте мачкали вие бе , взехме титлата 1 кръг преди края за какво мачкане говориш бе дебил , Ливърпул в МОМЕНТА са точно средняк , отбор завършващ на 7-мо място не са нищо особенно и не ми се фукай с спечелени титли отпреди ти и даже сегашния отбор да знаете думата футбол .

HENING117

купите се печелят май ,а не август *smile*))

ivelina3
08.08.2010 20:08

как игра на6то мом4е ? сериозно ли мислят да го котвят на пеиката? кат гледам пак резерва баси

08.08.2010 20:07

Какво ще мачкаш ти бе ! *lol* Селяк прост , с Пулсен и Йованович ли там какъв беше само ку*а на Бербо ще мачкаш , късмет вика *lol* Тъп си като гъз *joking*

gutito1964
08.08.2010 19:58

маню победи днес националния отбор на африка ръководен от един жабар собственост на евреин-комсомолски руски крадец измисления си е винаги измислен . само мю!!!!!!!

Lfc4life
08.08.2010 19:50

ManUtdTillidie Абе еи помак,хич не ти искам мнението ясно ли ти е?!Манчо са смешни.Челси игра по добре,но манафите отново извадиха късмет както винаги.Средняшко отборче хаха ти май си луд нещо.Това "средняшко" отборче има най-много титли на острова детенце недоносено ясно ли ти е това нещо?Ще ви мачкаме този сезон както ви мачкахме и миналите с 4 гола

DreX
08.08.2010 19:44

Ginekologa видях го от подготовката на отборите *smile*

des_v24
08.08.2010 19:36

Великолепен,концентриран Бербатов *thumb_up* ! Челси със този "уморен" състав не ги чака нищо добро в мачовете от Премиър лигата. Според мен Ман.Юн. ще спорят за 1-вото място заедно с Арсенал, Ман.Сити (които трябва този сезон да са по-постоянни), Ливърпул и Астън Вила(и те трябва да са по-постоянни) несъм забравил Челси, но пак казвам със този състав едва ли .....

Ginekologa
08.08.2010 19:19

DreX каде видя от 1 мач ли изчакаи да изиграят по 10 мача тогава пиши *wink*

DreX
08.08.2010 19:16

Ginekologa да бре играхте защото ви позволихме *wink* дръпнахте се напред и ви вкарахме така че се видя кой е по-добър *smile*

Hennessy
08.08.2010 19:15

На лолипоп сега сугурно му е много тъпичко даже няма сили , да влзезне да се оправдаве скапан е като парцал саднато ли ти е бе песссссссс *lol* *lol*

Hennessy
08.08.2010 19:14

Къде е сега тая жена блиалката къде се бе п.....о кво стана с великите ти палячовци от Лондон а *lol*
не съм за никой от Англия , но тая година борбата за титлата е между Ливърпул и Юнайтед , а тея прехвалените сини балъци са супер зле пожелавам им да се паднат с нас да им турим 10-ка сред Мюнхен
к.у за Смелси алее *lol* *beer*

08.08.2010 19:10

Леле какъв си прост бе , къде ги виждаш тези засади и ръце бе смешник , Чичарито вкара с нос *lol* *lol* не с ръка тъпако и засада не знам къде я видя! Абе просто жалък си !

08.08.2010 19:08

Lfc4life , глупако за един нападател не е важно какви голове вкарва а дали е ефективен или иначе казано дали изобщо ги вкарва , ти си гледай смешното отборче което копува трансферните цели на Фулъм и Уигън и изглежда му е удобно в зоната на средняците *lol* *lol*

tachooo
08.08.2010 19:06

пфф тва са баси шибаните съдии и защо винаги свирят против Челси в началото дуспа за челси после видя се че Челси имаха добри моменти от корнери и неодсъдиха корнер втория гол засада и игра с ръка в началото имаше жълт картон за скоулс него отсъдиха а знаме всички колко остри шпагати прави този страрец макар и да подава все още добре но както и да е това е на половина контрола и е футболистите да влязат във форма а и манчо само с 5 футболисти на световното мишки

08.08.2010 18:55

дюбре трябва да се играе по тая схема с трима отпред най отпред берба. руни и чичарито малко по отзад валенсия от дясно и нани от ляво

Lfc4life
08.08.2010 18:54

gunter хаха луд ли си тва беше един от най-смешните голове,който съм виждал.Вкара го с уста или с нос(а може би и с двете) *lol*

Юнайтед мажат!!!ЧЕЛСИ да мълчат,че са смешни.Честита титла фенове!!!

08.08.2010 18:52

тоя Чичарито е невероятен! опита се 2 удара да направи,хуу че при втория топката го удари в гърдите *lol*

08.08.2010 18:49

Айде ся мълчете фенчета на Рууни и Чичарито *angry* *evil* БЕРБАТОВ ТИТУЛЯР *beer* *thumb_up*

Напълно грешах за Берба , разби ги тия , красота !!1 *beer* *thumb_up*

Ginekologa
08.08.2010 18:42

не ни варви нещо мн прокоски а вкараxa 1 за 2 мин можеxме изавним *joking*

08.08.2010 18:30

Браво на Бербатов тука ги разби , жалко че Чичарито не вкара.

08.08.2010 18:26

Не ми се мисли какво става с отбора без Ван Дер Сар !! *sick*

Go6oSeXa
08.08.2010 18:05

некой да знае некав линк да ми даде ? Бербатов и Нани влизат.. *beer*

08.08.2010 17:47

Само Оуен да смени за 45 минути 1:0 не е нищо , още не сме им скъсали задниците и трябва да се играе внимателно.

gutito1964
08.08.2010 17:42

да сменя руни и оуен да пуска берба и чичарито особено сега при 1-0 да им скъсаме задника на измислените

08.08.2010 17:39

Защо е Оуен в игра , някога е бил голям играч и нападател но сега е голям слабак и е много бавен , Берба е бавен но има техника и поглед над играта и понякога прави невероятни проблясъци , но Оуен даже и това няма ! *evil* *angry*

Cristian0
08.08.2010 17:37

Някой знае ли Берба дали е сред резервите?

08.08.2010 17:27

Да бе да видях го но иначе много благодаря . За сега е доста мудна играта.

Ginekologa
08.08.2010 17:12

е тоя съдия за кво е там 100% дузпа за челси и жълт не даде на скоулс *thumb_down*

08.08.2010 17:09

Оуен !! *evil* Тоя вече нищо не може , Ернандес е сто пъти по-добър айде ако не Ернандес поне Бербатов но Оуен вече за нищо не става!