Видима удари \"студентите\" в дербито на новаците

19:57
Видима Раковски победи Академик София с 2:1 като гост в дербито на новаците от 2-я кръг в "А" група.

Двубоят започна много добре за гостите от Севлиево, които откриха резултата още в 8-а минута. Ангел Русев бе изведен добре зад защитата на "студентите" и вкара за 0:1. Домакините обаче много бързо успяха да отвърнат на удара. В 11-а минута Иван Редовски се възползва от грешка в отбраната на Видима и изравни. Пет по-късно отново той можеше да направи обрата пълен, но пропусна от чиста позиция. Домакините бяха отборът, който създаде повече опасности за противниковата врата, но в края на полувремето гол падна в тяхната врата. В 44-а минута Георги Иванов бе оставен непокрит и вкара за 1:2.

През втората част възможностите пред двата отбора не бяха много, а тимът от Севлиево стигна до първата си победа в елита през сезона.