Славия постигна пълен обрат над \"чуковете\"

19:50
Отборът на Славия стигна до победата след пълен обрат при гостуването си на Миньор Перник в мач от 2-я кръг на "А" футболната ни група. Двубоят приключи при резултат 2:1 за  "белите", след като домакините имаха  един гол аванс до почивката.

Съставът на Антон Велков се оттегли след първото полувреме с гол преднина, след като откри резултата в 44-а минута. Попадението реализира Костадин Хазуров, който добави топката, която преди това бе избита от стража на Славия след изпълнение на пряк свободен удар от Младен Стоев .

През втората част столичани стигнаха до трите точки, след като успяха да отбележат два гола във вратата на Миньор. Първо се разписа влезлият като резерва Иван Цачев в 65-а минута след разбъркване в наказателното поле на домакините. Победата за момчетата на Емил Велев донесе Николай Божов, който вкара от пряк свободен удар в 71-а минута на мача.

По този начин Славия вече има актив от 3 точки, а Миньор Перник все още не е записал точка.