ЦСКА обърна Клифтънвил с два гола в края на реванша и продължава напред

23:39
ЦСКА спечели гостуването си на Клифтънвил с 2:1 в мач-реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа и се класира напред с общ резултат 5:1.

В началото на двубоя домакините, които губеха с 0:3 след първата среща натиснаха, но защитата на "червените" се справи. В предни позиции футболистите на Павел Дочев не успяваха да създадат нещо запомнящо се до 20-а минута. В 21-а обаче Димитър Илиев намери чудесно Маркиньос, но халфът пропусна от чиста позиция. Малко след това Делев отправи хубав удар. Стражът на Клифтънвил обаче изби в корнер. В 34-а минута ирландците поискаха дузпа след игра с ръка на противников футболист, но съдията не посочи бялата точка. Четири по-късно Делев удари греда. Като цяло обаче ЦСКА игра слабо през първото полувреме и в 42-а минута Бойс изведе домакините напред след грешка в защитата.

През втората част ЦСКА опита да промени развоя на срещата, но играта в предни позиции не спореше. В 64-а минута Донахи бе изгонен за втори жълт картон, след като репликира съдията. Пет по-късно Руи Мигел стреля с глава, но топката срещна гредата. В 85-а минута "червените" най-накрая стигнаха до изравнително попадение. Томи Костадинов с хубав далечен удар бе точен за 1:1. Три по-късно ЦСКА стигна до пълен обрат след гол на Маркиньос с глава.

Ето и титулярите за "червените":

ЦСКА: Иван Караджов, Павел Виданов, Джузепе Акуаро, Апостол Попов, Румен Трифонов, Коста Янев, Тодор Янчев, Спас Делев, Елиот Гранден, Маркиньос, Димитър Илиев

spaiker_89
06.08.2010 12:06

*thumb_up* евала цска има реален шанс за групите така като гледам саперниците *thumb_up* САМО ЦСКА *party* *beer*

Notlike
06.08.2010 11:23

Никога няма да ви дойде акъла в главата. Дали ще бием с 8:0 или с 2:1, значение няма. Важно е да се класираме и да победим, защото така вземаме точки. Важен е прагматизмът. Ето, за пример Брага срещу Селтик - 3:0 в първия мач за португалците, поведоха с 1:0 в Шотландия и паднаха 2:1. Е, ако ще и с 4:1 да бяха паднали, пак продължаваха.. важно е да продължиш, а не да мачкаш постоянно слабаците. Не е важно да разбиеш слабия, а да победиш силния. Така че - гледаме напред.

angel_20_11
06.08.2010 10:21

Barca_fen112 първо червения картон беше към 60-70 мин и какъв е смисъла да се напрягат като първия мач са били 3:0 а след 3 дни им предстои мач а преди тва са играли дерби ???? важно е кой продължава напред и общия резултат сега молете да не ви се падне някой гранд че пак ще играете само в бг първенството

Fabregas_boy
06.08.2010 09:44

Абе те и Санта Хулия бяха големите професионалисти *wink* А като стана дума за ,,евробоец" снощи имаше призиви към Левски от Белгия *joking*

Barca_fen112
06.08.2010 09:33

kavarnaliiche7o То добре, че са и 2та мача. Айде моля трай бе прасе грозно и нещастно !!!! Срамно и резилно след като се славиш като най - титулувания български клуб да допуснеш отбор като кливтънвил (дори незнам как точно се казва) да те поведе при положение, че неса ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, а зъболекари, коминочистачи, чистачи, разнясачи, пицари.... и още по - срамното е, че ги обърнахте след като цяло полувреме играха с човек по - малко и то в последните минути. Щях да съм доволен ако бихте с 0-3 0- 4,но това е срамно за един ''евробоец'' *sick*

kavarnaliiche7o
06.08.2010 03:07

Barca_fen112 да едвам се спасихме с 5:1 ... бухал прост !!!!!!!!!!!!

krasenco
06.08.2010 02:58

Аз само не разбрах нещо?Тази вечер и двата български отбора победиха,но вместо радост в коментарите има само злоба и заяждане!Аман от вашите детски глупости кой е ,,евробоец,, и т.н.Сега Цска се мъчи срещу Клифтънвил,а преди години Левски падна от Тампере примрено!Отбор,който е срам дори да направиш равен,камо ли да загубиш!Така,че колелото се върти,веднъж единия е слаб,след това другия.Миналата година и двата отбора бяха слаби.Затова по-малко злоба и се радвайте на победите на българските отбор *stop*

sasedq
06.08.2010 00:33

bobygbg Хората се опитват да дадат шанс на малките отбори да се развият

bobygbg
06.08.2010 00:12

Не споря ,че Клифтънвил са някакъв отбор ,но с това да се вкарват всякакви отбори в турнирите е тъпо. Ако се върне старата система на Уефа БГ отбор ще играе само по 2 мача на година. Домакински и гостуване и веднага отпада. А за феновете остава да се радват на такива псевдо победи с отбори който си ги чувал само в фиша на еврофутбола.

bobygbg
06.08.2010 00:07

е класен класен нещо като нашето Берое в Уефа. след 10-15 години пак ще са в Уефа. *lol*

ManUtdTillidie
05.08.2010 23:57

Ами класен като за Българското защото преди мача в швеция бяха с 13 или 15 не знам колко победи .

05.08.2010 23:52

bobygbg във всички случаи Калмар е професионален футболен тим а не збирщина от чистачи и пицари. Калмар е отбор ,който преди 2та мача с левски дойде с 15 поредни победи. Отбор на 4 място в швеция за миналия сезон и шампион на страна през 2008. 20 пъти по класен отбор от чистачите ,срщу които едвам се спасихте. Пумияри долни тихо и се крийте по плевните да грухтите *thumb_down*

bobygbg
05.08.2010 23:47

а с какво е класен Калмал. Може би защото е на 20 точки от 1вия ли? *lol*

blago_90
05.08.2010 23:45

Не отричам, че Клифтънвил са аматьори, ама да кажеш, че Калмар са класен отбор...

05.08.2010 23:42

А искаш ли да ти кажа нещо по-ново , да ти освежа паметта , ами да токущо едва бихте 10 мифкаджии а ние разбихме доста класен отбор и преди това уморени ви бихме . Чорбета смешни! *lol* *lol*

Madoto_1
05.08.2010 23:40

Аххх извинявай ''стар'' написал си поне ''десИтолетието'' не си направил повече от една грешка в думата *lol*

blago_90

Колкото и да ревете ЦСКА пак си взе своето *beer*

bobygbg
05.08.2010 23:39

Незнам за обрата ама преди 2-3 месеца треперехте и се борехте за 3то място с още 4 отбора. *lol*

Madoto_1
05.08.2010 23:38

Star ''десИтилетието'' ? *lol* хахаха ама си неграмотник *lol*

Виж ги жалкарите как се кефят че едва бият готвачи и мифкаджии и викат "'зимайте ве говеда" *lol* *lol*

vick22
05.08.2010 23:37

абе добре бият чорбата да събираме точки, че си е е**** мамата догодина трябва от юни месец да почват да играят нашите отбори

05.08.2010 23:26

Стойчо,Стойчо за тези идиоти трябваше да пишеш бе цървул червен не за ЛЕВСКИ,осъзнаваш ли колко си нищожен драскач.Ако не осъзнаваш прочети една книжка издадена преди 20години-тя се казваше:Как да се държим в обществото. Ако не си чувал за нея още по-зле и за теб.

CRX
05.08.2010 23:15

еи тез цскарчета пак ни събарят коефициента в европа

JEP
05.08.2010 23:13

Еми за нашти стандарти са класа.Що ти друго ли мислиш??

Простьо Калмар имаха доста победи преди играят с Левски първият мач такаче не говори глупости .

05.08.2010 23:10

Клифтънвил са класа вика *lol* *lol* Оо не тъп си братче , това че са аматьри не значело че са слаби а к'во значи ве че са голямата европейска сила само защото вие сте смешници и едва ги биете в общия резултат не значи че са класа!

JEP
05.08.2010 23:04

Вижте ся, Клифтанвил са си сила.Поне не са закъсали кат Калмор.И това ,че аматьорския футбол е няколко класи над БГ първенството говори и безспорния факт , че МЪРЛЪО ИЗВИКА АМАТЪОР ДА ИГРАЕ В НАЦИОНЛАНИЯ БГ ТИМ / За справка виж Илиянчо Ст./.Така че не ми ги разправяйте кой къв е.Аматъора това е бъдещето на футбола.Ако не вервате на мен поне се доверете на специалисто Мърлито. *lol*