Класен Рапид изхвърли Берое от Европа с класика

20:51
Берое загуби от Рапид Виена с 0:3 като гост мача-реванш между двата тима от третия предварителен кръг на Лига Европа и с общ резултат 1:4 отпадна от борбата.

Австрийците бяха с класа над своя съперник и заслужено стигнаха до успеха.

Домакините започнаха много агресивно и в 5-а минута поведоха в резултата след чудесно организирана атака. Футболист на австрийците бе изведен добре по левия фланг и качи топката на главата на Йелевич, който я прати в мрежата на Илчев. Четири по-късно Хофман имаше възможност да удвои, но би слабо и стражът на старозагорци улови. Футболистите на Берое изглеждаха леко притеснени, опитваха се да разиграват продължително по земя, но бяха умело пресирани от съперника си. В 17-а минута обаче Слави Жеков влезе добре в полето на Рапид, но ударът му бе париран. Домакините атакуваха предимно отляво, където Илиев изпитваше сериозни трудности. В 28-а минута след центриране отдясно двама играчи на австрийците останаха непокрити в полето на Берое, но Илчев излезе и се намеси решително. Малко след това Александър Томаш замени принудително получилия травма централен бранител Павел Ковачев. След 30-а минута футболистите на Илиян Илиев започнаха по-често да поглеждат към вратата на противника, но за съжаление без резултат. Двубоят бе доста бърз и динамичен, а домакините бяха по-прецизни в отиграванията си, като почти всяко тяхно центриране от фланга създаваше проблеми за Илчев и бранителите пред него. В 41-а минута Петър Димитров опита удар от движение, но изпълнението му не се получи и топката мина покрай вратата. Последните няколко минути Берое притисна съперника си. До чиста голова ситуация и промяна на резултата обаче не се стигна.

В първите минути на втората част Златинов овладя добре една топка пред наказателното поле на противника, обърна се и стреля слабо в ръцете на вратаря. Темпото отново бе много добро, а полувремето започна равностойно. В 54-а минута Златинов бе фаулиран, но съдията не видя нарушението. Нападателят на "заралии" остана да лежи на терена, а футболистите на Рапид не появиха спортсменство и продължиха да играят. Тъкмо когато старозагорци заиграха по-активно в предни позиции дойде и втория гол в тяхната врата. В 60-а минута Йелевич бе намерен добре, залъга защитник и със страхотен шут от границата на наказателното поле не остави никакви шансове за Илчев. След попадението играта се развиваше предимно в центъра на терена, а Рапид заигра доста по освободено и комбинативно. Така се стигна до 70-а минута, когато Катцар след хубава атака бе изведен добре отляво и с плътен удар по земя отбеляза трети гол. До края домакините имаха още 2-3 много добри възможности за четвърто попадение.