Левски излъга ЦСКА във Вечното дерби от 1-я кръг

22:40
Отборът на ЦСКА загуби символичното си домакинство на Левски в мач от първия кръг "А" футболната ни група. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски" и приключи при резултат 1:0 за "сините".

Двубоят, който бе наблюдаван от около 10 000 зрители на стадиона, започна предпазливо, като и двата отбора не рискуваха в първите минути. Първият удар към вратата създадоха "армейците" в 7-а минута, когато Маркиньос напредна по десния фланг и пробва изненадващ удар, но топката мина в страни от целта. Малко по-късно Дани Младенов от състава на Левски направи добър пробив от дясно, но топката му бе отнета от Тодор Янчев. В 13-а минута след центриране на Спас Делев от ъглов удар двама играчи на ЦСКА се разминаха с топката и така изпуснаха много добра възможност за откриване на резултата. Две минути след това Борис Галчев стреля от дистанция, но нямаше проблем за Георги Петков. В ответната атака пък Левски пропусна 100% положение за гол, след като Жоазиньо остана сам срещу Иван Караджов, но не успя да преодолее стража на ЦСКА. Точно в 20-а минута Тасевски се оказа на добра позиция за стрелба, но изстрелът му бе крайно неточен. През следващите минути играта се пренесе в центъра на терена, като не бяха създадени чисти положения за откриване на резултата. ЦСКА стигна до отлична възможност в 32-а минута, когато след многоходова акция Маркиньос стреля силно, но Петков изби в корнер. Левски отвърна с флангова акция на Дембеле отляво, но пасът на чернокожия нападател бе неточен.  В 35-а минута Спас Делев стреля опасно към вратата на гостите, но топката не бе достатъчно точна. Груба грешка в отбраната на ЦСКА в 39-а минута, първо на Попов, а след това на Акуаро, позволи на Гара Дембеле да стреля от близко разстояние и Левски откри резултата. Коста Янев замени Борис Галчев в състава на "червените" в самия край на първото полувреме.

В началото на втората част Дечев подаде добре към Димитър Илиев в наказателното на Левски, но нападателят на домакините не успя да стреля от движение. Малко след това много добър удар на капитана на ЦСКА Тодор Янчев мина малко в страни от вратата на Петков. Като цяло в началото на полувремето "червените" бяха доста по-активни, но не успяваха да изравнят резултата. В 64-а минута Маркиньос отправи много опасен изстрел от близко разстояние, но стражът на Левски Петков изби топката и не допусна гол. През следващите 10-тина минути на терена не се случи нищо интересно, като битката бе основно в центъра на игрището. В 80-а минута Владимир Гаджев от състава на Левски получи жълт картон за симулация, който беше негов втори и той трябваше да напусне игра. До края на мача ЦСКА опита да упражни натиск, но отбраната на Левски се справи с набезите на "червените" и в крайна сметка "сините" спечелиха дербито. В добавеното време на срещата и Маркиньос бе изгонен от игра за получаването на втори жълт и съответно червен картон.

Стартови състави:

ЦСКА
: Караджов, Виданов, Акуаро, Попов, Дечев, Янчев, Галчев, Делев, Гранден, Маркиньос, Илиев

Левски: Петков, Мюлдер, Иванов, Милиев, Минев, Гаджев, Йовов, Младенов, Тасевски, Жоазиньо, Дембеле

ЦСКА - Левски 0:1
0:1 - Дембеле, 39\'

cesekarchetooo
02.08.2010 13:07

Тъп мач, трябваше да свърши 0:0, ако не беше грешката на жабарчето. Честита победа, говеда, дано ви е последна. *smile*

orlio_wins
02.08.2010 08:48

Не трябваше да се затварят така второто полувреме,но е разбираемо.Честита победа на всички левскари,а на малките завистливи цесекарчета,на които все някои им е крив-да го целивате сополив!

02.08.2010 02:04

Айде честит юбилей Левскари а на тъпите свине - не се разочаровайте ще биете...след 20-30 години....Монтана xD *lol*

radunchu
02.08.2010 00:30

Щом (*ska не бие, значи мача е грозен.. оня пак говори, че чорбата играла по-добре *angry* тии кой мач си гледал *wonder* Днес Левски показа че е по класния отбор и заслужено победи ! *beer* *thumb_up*

ip
02.08.2010 00:25

За първи път чувам някой да си признае, че е паднал за дузпа.. Гаджев заслужава уважение, но занапред ще трябва да се отучи от мурафетите, на които Делев очевидно е цар *sick*
Пожелавам на любимия ми отбор една изразителна победа срещу шведите *beer*

fenooo
02.08.2010 00:03

Не съм фен на изброените отбори, но не мога да разбера защо , цскарите са вечно ядосани,гневни и арогантни.

gerrard_LFC8
01.08.2010 23:59

Както винаги ЦСКА игра милярдд пъти по-добре, но благодарение на един педерас който се смята за съдияи няколко тъпи грешки на защитниците на ЦСКА ЛЕВСКИ би. Според мен Х-а щеше да е най-зокономерен! Все пак честито на ЛЕВСКИ.! *thumb_up* *sick*

whitegoat93
01.08.2010 23:55

Тъпаци прости,стига си ебахте майките,и стига си чупехте главите зад компа,така и баба знае.ЦСКА-то да признаят,че паднаха,освен това чиста дуспа не се свири за Левски,на всичко отгоре и Гаджев изгониха след дуспата.Като цяло иначе съдията не беше зле.Второто полувреме се игра грозно левски пазеха резултата,най-логичното нещо.Отборите обаче не играха зле като цяло,имаше някаква дисцпилина и определено по-добре от миналата година.Честито Левскари!По една бира и за ЦСКА за добрия мач,който направиха!Хареса ми като цяло мача! *beer*

rokera_henry
01.08.2010 23:53

Честито, Левскари!!! Само така и за напред да сме!!!

ManUtdTillidie
01.08.2010 23:43

merfen2000 , трай бе дебил ти гола жена надали си виждал наживо не ми говори за майки , може би само твоята ти е пуснала отчаяна свиньо !!!!

Marmaduke

И само Левски але и само Левски але и Само Левски але и само Левски Обичаме те!!! Аидеее поемето го чарпаци *party*

01.08.2010 23:41

Almalox , ами не знам какви глупости говориш но съдията не Ущети никой неграмотнико , ти никога не си играл футбол щом мислиш че единоборство е фаул . Нормално е да се бутат стига да няма нещо по-силово а и не знам че импровизираш но даже и играчите на цска не се оплакваха .

SuBz3r0
01.08.2010 23:37

Прибрах се сега от мача и бързам да чиститя победата на Всички ЛЕВСКАРИ *beer*

DJIBRILCISSE10
01.08.2010 23:34

Момчета няма кво да коментирате, общо взето шопите сте много зле, било то левскари или цесекари почти всички сте на едно ниво, а то хич не е високо...И голямото дерби да е пред 10 000 хиляди тва вече си е повече от срамно... Гледаите другата седмица новия Ботев на официалното предстяване срещу Димитровград ще има повече фенове отколкото на така нареченото дерби *wink*

donatelo
01.08.2010 23:32

merfen2000 , ходи да спиш при майкаси бе недомасленик. *angry*

Doc_Holliday
01.08.2010 23:29

До merfen2000 к.р за теб бе тъпак *lol* Нали току що ви изчу.ахме бе малоумник *party* Много поздрави от Дем(белия) тъпунгер смотан

la4o71
01.08.2010 23:25

Те това е чорбар - Да не си признава загубата *thumb_up* Не беше чак толкова интересен мача, но нали 3те точки са за нас *beer* Айде да ви е честита победата !

Almalox
01.08.2010 23:21

Излъга не е точната дума.Думата е надхитри, в случката за гола Дембеле ли какъв беше се видя как блъсна защитникът на ЦСКА,като цяло слаби съдии,друг е въпросът че и ущети ЦСКА в някой полужения.Както винаги единият отбор е тикан. *angry*

01.08.2010 23:15

Ако този мач го бяха взели чорбарите щяхме дасе наслушаме на суперлативи,но понеже днес победи отбора на НАРОДА т.е.ПФК ЛЕВСКИ,настроението е минорно.Момчета с червено самосъзнание,както се радвате на шарени фусти-така щесе радвате и на гърбав х"й!Бъдете мъже и посрещнете с достойнство загубата.

telkisky
01.08.2010 23:14

роналдо заради гонзо не ходехте на дербитата по едно време понеже го оби4ате *lol* кур за цска

01.08.2010 23:13

Пък и ние кво се радваме толкова, бихме най-слабият отбор в Европа *thumb_up*

sasho12
01.08.2010 23:12

А бе момченца зззззззззззащо не се радвате на това което имаме и не коментирате мача,който сте гледали?Какъв европейски футбол ми бленувате и какви претенции имате,като даже и елементарна култура ви липсва!Да не говорим,че оня футбол го правят хора с много пари и акъл-това,което на нас ни липсва и скоро няма да го имаме!

Vratarchety
01.08.2010 23:11

cr9ronaldo смешник ходи духай супата чорбенце кой загуби ! Вземи се скрий в дупката от която си излязал

balkanfootball

Заклет левскар съм от малък,но не се радвам след тази победа.Единствената ми радост е че затворихме устата на цесекарите.Иначе мача беше доста глупав и непрофесионален.И все пак да не забравяме че Левски преди 3 дни имаше доста труден мач,в страна на много километри разстояние от тука,тъй че за малкото време за което трябваше да си починат изглежда са взели максимума.Евала.цска са смешки не ми пука как ще завършим с тях.Но срещу калмар трябва да се стегнем ако искаме да постигнем нещо.А от цска най-голямо впечатление ми направи треньора.Такова малоумно интервю отдавна не бях чувал.Тоя човек върви по стъпките на стария Пенев.Няма да спирам никого да хвали цска защото вярва в тоя отбор и е израсъл с него.Но ще нарека пълен идиот онзи които ми каже че в момента цска има отбор.Не,няма.Нито има играчи,нито има треньор,нито има фенове,а ако не се лъжа още и стадион нема.Калиакра са повече отбор от вас.Правете си изводите.

cr9naldo
01.08.2010 23:10

Е тоя Гаджев ме изкефи как се изказа другите ташак и оня от ЦСКА дето го питаха как ще коментирате Гонзо?А какво да го коментирам има ли изобщо смисал да го коментирам ХЬАУЬХАХЬАХХЬААЬХАХА ТЪП СЕЛЯНИН СИ ГОНЗОООООООО ЗА ЧЕП НЕ СТАВАШ *lol*

01.08.2010 23:09

Пак надупихме Цецка панчаревска *lol* Нормално, нищо ново *beer* Честито на всички ЛЕВСКАРИ *thumb_up*

Asenator

Не знам за какво е целият този ентусиазъм при положение, че играта на двата отбора подхождаше на тимове от средата на таблицата във втора грузинска дивизия. Хъсът е само сред феновете, които само се псуват и вандалстват...а такова противно бавене на играта никъде го няма *thumb_down*

Lucas_Podolski
01.08.2010 23:07

Абе Notlike, ти малоумен ли си, какви 12 двубоя какво чудо??? Не ти изнася, щото свинете издухаха попарата...

Dante_Shift

ManUtdTillidie : ми след като искаме БГ отбори в Европа, значи трябвам поне малко европейски футбол. А понеже тия два лешника са нашите грандове - нормално е да не съм доволен от играта...нали се сещаш *wink* зле, та зле ни е футбола. Телкийски контраатукава, Йовов сам - и НЕ е в засада...а Телчо си търчи с топката като сомалийче след чуждестранна лодка... И не са примери с Левски, ама и ЦСКА са същата история...оня Спас Делев много тича...ама само с тичане не става *sick* Хич не ми пука за ващите мнения, защото ако искате отборите да играят в Европа, тогава трябва да се помъчат още доста.

teooo1
01.08.2010 23:05

chelsea28,sandokana благодаря ви за линковете *thumb_up* Много хубав мач!!! Бърз футбол което не е присъщо за българските отбори. Най-важното е, че левски зе 3 точки, а цска *angry* ..... *lol* ЛЕВСКИ...ЛЕВСКИ...САМО ЛЕВСКИ ОЛЕЕЕ *beer*

gonzo_niki
01.08.2010 23:04

оставете ги .... нека сега чорбата да избива комплекси ... сега даа видим кой виновен хахахахаххахахахахахахха яжте на Дембеле патлака хахахахахаххахахахахах и само Левски обичаме еееееееее

gogatakts

и преди и сега ЛЕВСКИ ЗНАЧИ СВОБОДА *beer* *party* *thumb_up*

juve97

Е cr9naldo оти не си гледаш работата

dre
01.08.2010 23:03

Какъвто съм гледал преди 10 години , може да не беше много по-стойностен , но поне играха надъхано и изяждаха тревата , сега какво гледам , някакъв малоумен вратар ми се лигави цял мач и никой нищо не му прави . Ми дай му два жулти за 2 минути да видим другия мач дали пак ще прави така .

Gopcho
01.08.2010 23:02

подходящият*

За дефанзивен халф предпочитам.. Сашо от колкото Йовов :S

Notlike
01.08.2010 23:01

Браво. Тъй де, 0:0 беше нарисувано, ама някоя от защитата трябваше да се осере - руска рулетка. ЦСКА показа хъс и борбеност, но не идея в атака. Левски пък второто полувреме не ги видях да атакуват. Прехвалените грандове обаче отново показаха много некачествен футбол, в стил Лига 1 (дори не искам да обиждам Чемпиъншип). Много битка, центрирания, но не и нещо смислено по земя. Не очаквам и тоя сезон да са шампиони, по-скоро Литекс ще дублира титлата си. Ама просто само късметът може да ги вкара в Европа и ако стане така, не мисля, че ще е нещо различно от миналата година. Четири точки общо от 12 двубоя..

01.08.2010 22:59

Искам да кажа само едно нещо без да чета коментарите по-долу , защото съм сигурен , че има доста интелигентни хора с доста изразителни мнения . Ако това е дербито на българския футбол , мисля че трябва да няма футбол в България . Единия отбор без никаква идея в атака . Другия отбор спести общо около 30 минути в бавене на играта и изритване на топки . Всичко можеше да се види в този мач , само не и ФУТБОЛ . Това е моето мнение и искам да кажа на гордите левскари , които се радват след тази "победа" , да се замислят малко въобще на какво трябва да се радват .

01.08.2010 22:58

Dante_Shift брато много европейски футбол гледаш и аз бях така първите 15 минути но след това се сетих че това е БГ само на края Левски правеше атаки по земя , всеки друг път Петков даваше топката на цска. Обаче ги бихме супер!!!

cr9naldo
01.08.2010 22:56

Спас неделев.. *lol* баси тъпия мач чак ме е яд че го гледах иначе коментатора ГРАНДОВЕ им вика да еба и слабаците *lol*

Psycho_x

Пълна пародия... просто без коментар *thumb_down*

Dante_Shift

Е Левски са зле, ама ЦСКА още по-зле *thumb_up* И двата отбора са толкова трагични, че направо си заслужава, вместо да викате за тях, да се съберете и да смачкате от бой тея гейчета....так че от следващия ден да играят като извънземни!!! Просто слаби са и то много...и двата отбора...и Евала на , мусю Дембеле, че вкара гол - иначе поредното 0:0 си беше нарисувано!

levskar_95
01.08.2010 22:54

искам да попат онази путка Венци Живков иска и срещу ЛЕВСКИ 3:0 ама то каво стана прасенца жалки *lol* САМО ЛЕВСКИ *beer* *party* *cigarette*

chelsea28
01.08.2010 21:58

олееееееее,олеееееее,само Левски олеееее и Гара Дембеле още 2! *party* *devil* *beer*

mitko2026
01.08.2010 21:56

ммммммм ммммммммммм мммммм, Дечев Дечеееев... ядохме заедно супа като малки, деляхме една постеля едва ли не... бил съм с Марто в началното до 5-6 клас преди да стане Голям. Пожелавам му да не главозамайва и да остане земен каквито и успехи да постигне! Успех още веднъж Марто, ние сме с тебе! *beer*

JEP
01.08.2010 21:54

Ха ха Делев си прави квото иска с тия говеда!!! Хайде!! Искам обрат *beer* *party*

gonzo_niki
01.08.2010 21:51

хасхахха Дембеле напрао си праи квото иска с тия свине хаухаухаухуа айде искам разгром... САМО ЛЕВСКИ

01.08.2010 21:48

Мен понякога ме дразни Петков че винаги рита напред като има съотборник до себеси , така почти винаги се губи топката но иначе спасяването му срещу Марки... беше невероятно!

01.08.2010 21:26

Омг , тез цска целия мач го проспаха , само на тревата!

01.08.2010 21:21

Тоя смешник Делев си мисли че само защото може да симулира и да се лигави като жена и да вдига ръце като Роналдо като претендира за дузпа.

juve97
01.08.2010 20:57

Е messibest като не си за никой си мълчи САМО ЛЕВСКИ *cigarette*

Cristian0
01.08.2010 20:44

Само искам да кажа,че от ЦСКА Костадин Стоянов няма да играе и ще бъде заменен от Мартин Дечев,който е 90ти набор!!!

chelsea28
01.08.2010 20:40

Червените прасета ще горят в синия АД!
*devil* *party* *beer*

messibest
01.08.2010 20:34

Не ме интересува кой кого ще бие,искам само да гледам интересен мач с много голове *wink* Иначе бих предпочел ЦСКА да бият