Твенте с Ники Михайлов спечели Суперкупата на Холандия

08:41
Холандският шампион Твенте с Николай Михайлов на вратата спечели Суперкупата на страната след победа с 1:0 над Аякс насред "Амстердам Арена".

Българският национал се представи на ниво и направи няколко добри спасявания.

Твенте поведе още в 8-а минута с попадение на Люк Де Йонг. Голът спокойно може да бъда записан на сметката на Мартен Стекеленбург, който сгреши фатално при опит за пас към свой съотборник. В края на първото полувреме директен червен картон получи нападателят на Аякс Луис Суарес за остър шпагат в краката на противников играч.

С човек повече, Твенте контролираше мача през втората част и заслужено стигна до успеха.