Черно море стартира с победа над Пирин на \"Тича\"

19:56
Черно море победи Пирин Благоевград с 2:1 на "Тича" в среща от 1-я кръг на родната "А" група.

Съперниците изиграха приятен за наблюдаване мач, а Тиаго и Дончо Атанасов донесоха успеха на варненци.

След 10-а минута "моряците" натиснаха и създадоха няколко опасности пред вратата на гостите. В 14-а минута новото попълнение Дончо Атанасов центрира към Йордан Юруков, но ударът на последния не намери целта. Две по-късно Тиаго отправи хубав шут, който мина малко встрани от вратата. В 24-а при едно меле след корнер обаче Тиаго се оказа най-съобразителен и откри резултата. В 31-а при първата си по-опасна атака футболистите на Пирин нямаха късмет и гредата спаси Черно море.

След почивката двубоят стана по-интересен, а възможности за гол се откриха и пред двата отбора. Юруков на два пъти имаше възможност да удвои аванса на домакините, но не успя. Кондев и Молдованов пък нямаха шанс да изравнят. В 60-а минута "моряците" стигнаха до второ попадение. Най-добрият на терена за варненци Дончо Атанасов с техничен удар покачи на 2:0. Черно море създаде още 2-3 добри положения, но гол падна в тяхната врата. Кондев в 90-а минута намали на 1:2, но за обрат нямаше време.

Черно море: Пиргов, А. Александров, С. Александров, Тиаго, Дяков, Адемар, Георгиев, Димов, Стоянов, Атанасов, Юруков

Пирин: Макенджиев, Ризов, Георгиев, Митревски, Стоев, Молдованов, Златковски, Иванов, Сандански, Воденичаров, Кондев