Слаба Славия пострада на старта срещу новака Калиакра

19:50
Дебютантът в родната "А" група Калиакра Каварна победи Славия в София с 1:0 в мач от 1-я кръг в шампионата.

Тимът от рок столицата на България се представи много добре и заслужено стигна до успеха.

В началото играта бе доста разпокъсана, а "белите" очаквано започнаха по-активно мача. Гостите изглеждаха притеснени, но въпреки това в 5-а минута Садула центрира добре към Филипов, който засече за 1:0. Славия веднага натисна и в 10-а минута Галин Иванов се озова на добра позиция в полето на Калиакра и стреля, но Господинов изби. Девет по-късно стражът на гостите отново се намеси решително при коварен далечен удар към своята врата. В 30-а минута и Дюлгеров отправи страхотен шут от разстояние, но за щастие на каварненци малко над вратата. Като цяло обаче футболистите на Славия не си взаимодействаха добре и нямаха ясна идея как точно да стигнат до изравнително попадение.

Втората част започна с възможност за Калиакра, но Садула не успя да намери Станчев в полето на "белите". В 54-а минута Илиев стреля към вратата на гостите, но Данчо Господинов пак се намеси решително. Славия играеше слабо, а натрупалите самочувствие футболисти от Каварна организираха няколко опасни контри и само неточния последен пас ги лиши от втори гол. На терена прехвърчаха и искри, но съдията овладя ситуацията. "Белите" обаче не можаха да се отърсят от посредствеността и можеха да губят с 0:2, но Мболи спаси хубав удар на противников футболист. Славия стигна единствено до няколко разбърквания пред Господинов, плод на безидейни центрирания. Калиакра обаче спокойно се защитаваше, а на моменти като новаци в "А" групата изглеждаха домакините. Антон Димитров от гостите в 87-а минута бе изгонен с втори жълт картон за бавене на играта, но това не помогна на посредствената Славия да избегне поражението.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Славия: Мболи, Дяков, Петков, Дреновички, Генев, Дюлгеров, Димитров, Цачев, Пеев, Жуниор, Иванов

Калиакра: Господинов, Петров, Райчев, А. Димитров, Св. Петров, Н. Петров, Раденцов, Садула, Филипов, Станчев, Д. Димитров