Роналдиньо и Индзаги измъкнаха Милан срещу Портсмут

05:55
В двубой от група "Е" на турнира за Купата на УЕФА отборът на Портсмут позволи на Милан да си тръгне с едната точка завършвайки 2:2. До 84-та минута англичаните имаха преднина от два чисти гола, но поредното виртуозно изпълнение от фаул на Роналдиньо и голът на Индзаги в последната минута не позволиха на домакините да ликуват.

Срещата започна по-добре за гостите, но на два пъти Пипо Индзаги нямаше късмет пред гола, след като топката срещаше гредата. Постепенно Портсмут изравниха играта, като след 25-та минута дори наложиха и териториален превес, който обаче не доведе до опасности пред Дида.

Отборът от Албиона започна втората част далеч по-мотивирано и логично това даде резултат, когато Кабул откри с глава след центриране от дясно. Десетина минути по-късно отново след хубаво центриране Кану се ориентира далеч по-добре от Дзамброта и след като се освободи от опеката му увеличи аванса на своите.

Пасивът от два гола доведе до промени в състава на "росонерите", а в игра се появиха Пато и Роналдиньо. Ходът на Анчелоти се оказа наистина печеливш, след като играта в офанзивен план на Милан намери нужното раздвижване.

Със спечелената точка Милан вече има седем и гледа към следващата фаза от борбата, докато Портсмут тепърва трябва да направи нужното, ако иска и догодина да участва по европейските терени, след като има едва една точка от два мача.