Олимпиакос изнесе футболен урок на Бенфика

23:48
Отборът на Олимпиакос записа първата си победа в група "B" от турнира за Купата на УЕФА при това с впечатляващото 5:1 над Бенфика Лисабон и се изкачи на трето място във временното класиране след отборите на Галатасарай и Металист.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за домакините, като още в първата минута Лучано Галети с удар по земята откри. Резултатът набъбна на 2:0 при следващата по-сериозна опасност пред вратата на Ким, след красиво изпълнение от страна на  Христос Пацацоглу. До края на първата част последваха нови три гола, за да може двата отбора да се оттеглят при резултат 4:1.

Втората част започна отново с превъзходство на Олимпиакос и в 53-та минута Санто отбеляза своя втори гол. В последните двадесетина минути от мача влезлият като резерва Дарко Ковачевич имаше на два пъти възможността да се разпише сред голмайсторите, но Ким беше на мястото си.

В следващия кръг Металист приема Олимпиакос, а берлинския Херта е домакин на Галатасарай.