Левски постигна добър турнирен резултат като гост на Калмар

22:17
Калмар и Левски завършиха наравно 1:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Още в деветата минути Левски имаше възможност за гол. Дани Младенов центрира отдясно, но Дембеле се сблъска с вратаря на Калмар и не успя да засече във вратата.

Девет минути по-късно Милиев направи хубав пробив и стига почти до наказателното поле, след това защитникът потърси Дембеле, който успя да играе с топката, но реферът отсъди нарушение за домакините.

В 20-а минута след добър рейд на Дани Младенов, той стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Васто.

Пет минути по-късно Влади Гаджев отправи плътен удар, но вратарят успя с последни усилия да избие.

Три минути по-късно Жоазиньо заби страхотен гол с удар от границата на наказателното поле. Бразилецът получи пас от Тасевски и със здрава тупалка матира Васто - 0:1.

Две минути по-късно Левски беше близо до втори гол, с който тотално да откъсне главата на калмара. Жоазиньо центрира остро от левия фланг, Гара Дембеле от два метра не успя да засече топката в мрежата на шведите.

В 36-а минута Митрев направи неприятна грешка, като изби една върната топка в тялото на син бранител, но за радост на българите топката премина в корнер.

В последните минути на първата част домакините натиснаха, но възпитаниците на Ясен Петров съумяха да удържат крехката си преднина преди реферът да свири края на полувремето.

Левски вкара втори гол чрез Гара Дембеле в 45-а минута, но сръбският рефер отмени попадението.

В самото начало на втората част футболистите на Левски се опитаха да задържат повече топката и да разиграват в половината на Калмар, но с течение на времето домакините овладяха инициативата и пред вратата на Митрев започна да става напечено.

В 50-а минута вратарят на Левски прояви страхотен рефлекс след опасен удар на футболист на Калмар. Четири минути по-късно Дъглас стреля много опасно с глава, ударът му минава над напречната греда. В тази ситуация възпитаниците на Ясен Петров имаха и нужната доза шанс.

За жалост на "сините", през второто полувреме футболистите на Калмар имаха огромно предимство във владението на топката и непрестанно центрираха в наказателното поле на Левски, като на няколко пъти пред вратата на Митрев се получиха неприятни разбърквания, които можеха да се окажат фатални за българския тим.

В 76-а минута след грешка на Дъстли Мюлдер домакините получиха прекрасна възможност за изравняване, но Иво Иванов в последния момент успя да предотврати попадение във вратата на Митрев.

Седем минути преди края натискът на Калмар даде резултат. След топовен удар в горния ъгъл на Митрев Дауда възстанови статуквото и наказа левскарите за това, че оставиха противника да доминира през второто полувреме.

Шведите направиха опит да достигнат до пълен обрат в заключителните минути, но в крайна сметка Левски задържа този резултат и е фаворит за класиране в следващия кръг преди реванша.

Калмар - Левски 1:1

0:1 Жоазиньо 28-а мин
1:1 Дауда 83-а мин