Божинов блесна с хеттрик за Парма

08:21
Валери Божинов отбеляза три гола за успеха на Парма над третодивизионния Спал 1907 с 3:1 в контрола.

Българският нападател започна титуляр за "дуковете" и бе на терена до 79-а минута. В атака голмайсторът ни си партнираше с ветерана Ернан Креспо и Алберто Палосчи.

Скромният тим на Спал изненада "пармалатите" в 10-а минута и поведе с гол на Чиприани. Секунди преди края на първата част обаче Божинов отблизо изравни. В 56-а минута отново той след пас на Креспо отбеляза втория си гол, а четири по-късно оформи своя хеттрик с диагонален удар.

Парма: Миранте (46 \'Паварини), Дзакардо (74 \'Фелтчер), Пачи (74 \'Палета), Лукарели (81 \'Диниз), Антонели (75 \'Рисполи), Джемаили, Валиани (86 \'Лунардини), Мороне, Божинов (79 \'Паонеса), Креспо (62 \'Оливера), Палосчи