Юве обърна Лион в \"твърда\" контрола

08:53
Ювентус победи Лион с 2:1 в контролен мач между двата тима от предсезонната им подготовка.

"Старата госпожа" изигра трагично първо полувреме и още в 4-а минута можеше да губи в резултата, но Едерсон не успя да се разпише от удобна ситуация. В 22-а обаче френският гранд откри с попадение именно на Едерсон от дузпа за фаул на Джорджо Киелини. Четири по-късно пък Али Сисоко бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение. В 39-а реферът свири смешна дузпа, след като Амаури се свлече в полето на "лъвовете". Алесандро Дел Пиеро застана зад топката и изравни – 1:1.

През втората част "бианконерите" се представиха по-добре и стигнаха до успеха с гол на Симоне Пепе в 75-а минута след чудесен пас на влезлия след почивката Диего

На моменти срещата не бе никак приятелска, а съперниците си размениха по няколко доста твърдите влизания.