Анри дебютира за Ред Бул Ню Йорк с гол срещу Тотнъм (видео)

10:54
Бившият играч на Барселона Тиери Анри вкара гол при дебюта си за новия си отбор Ред Бул Ню Йорк, но той не бе достатъчен за американския тим, който загуби с 1:2 от Тотнъм.

Роби Кийн и Гарет Бейл вкараха за Тотнъм през второто полувреме, за да донесат успеха на своя тим в контролата между отбора от Мейджър Лийг Сокър и английския елитен тим.

"Посрещането бе страхотно", заяви самият Анри след края на срещата.

Той вкара в 24-та минута, а Роби Кийн изравни в 62-та след грешка на вратаря Грег Сътън.

Бейл се разписа 10 минути по-късно. "Тиери бе много опасен играч", заяви Кийн, говорейки за Анри.

"Сигурен съм, че ще бъде опасен играч и в Ню Йорк", продължава с хвалбите острието на "шпорите".

Анри дойде в САЩ, след като бе освободен от Барселона.

Той се отказа и от националния отбор на Франция след 123 мача и 51 гола.

"Взех обществения транспорт, за да стигна до мача, където видях и много фенове. За мен, това е най-бързият начин да стигна до стадиона. Беше страхотно", завърши нападателят.