Левски изнесе футболна лекция на Дъндолк и в реванша

22:44
Левски лесно победи Дъндолк с 2:0 като гост в среща от втория предварителен кръг на Лига Европа. С общ резултат 8:0 българският тим се класира в следващата фаза от турнира.

Още в третата минута след добра атака на домакините, капитанът Меър стреля от далечна дистанция, но Петков без проблеми улови.

В следващата атака Гара Дембеле откри резултата. Таранът получи хубав пас от Тасевски на границата на наказателното поле. Новото попълнение на "сините" овладя добре топката, напредна и с мощен шут в средата на вратата препарира Чери - 0:1.

Пет минути по-късно след центриране от корнер на Гаджев Милиев стреля с глава, но не успя да уцели вратата.

В 11-а минута вратарят Чери се сблъска с бранител от своя тим, но там нямаше играч на Левски, който да се възползва от тази грешка.

След първите двайсетина минути, в които Левски напълно доминираше, възпитаниците на Иан Фостър по-смело тръгнаха в атака и се опитаха да изравнят резултата.

Бързо левскарите си върнаха инициативата и в 33-а минута Гара Дембеле наниза второто си попадение в срещата. Гаджев стреля от фаул, Чери изби топката в краката на тарана на Левски и Дембеле я мушна в мрежата.

Пет минути преди почивката Младенов нахлу в наказателното поле на Дъндолк и пробва да намери Дембеле на чиста позиция, но нападателят не успя да стигне до коженото кълбо.

През второто полувреме Левски продължи да е по-опасният отбор на терена, като ясно се разбираше, че футболистите на Дъндолк нямат потенциала да се противопоставят на своя съперник.

В 50-а минута новото попълнение на Левски Иво Иванов се опита да изчисти атрактивно със задна ножица, но вместо да подаде топката в предни позиции, я прати в корнер.

Шест минути по-късно след добра атака на "сините" Гаджев шутира в тялото на Меър, който изби топката.

В 63-а минута резервата Мариан Огнянов изведе добре Дъстли Мюлдер по десния фланг, бранителят обаче не успя да намери точно Исмаил Иса в пеналта.

Три минути по-късно Иса, който в началото на втората част замени Дембеле, вкара гол, който не бе зачетен заради засада.

В 79-а минута Тасевски изведе Младенов сам срещу Чери, новото попълнение на "сините" подаде към Иса, който стреля, но втарарят спаси удара му.

Четири минути преди края на срещата Дъндолк най-накрая стигна до много чисто голово положение.Стивън МакДонъл отправи опасен изстрел под гредата, но Георги Петков спаси брилянтно.

В крайна сметка Левски не допусне гол и в този двубой и другата седмица "сините" излизат срещу шведския Калмар в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Дъндолк - Левски 0:2

0:1 Дембеле 4-а мин
0:2 Дембеле 33-а мин

Дъндолк: Чери, Кели, Хатсуел, Милър, Брийн, Меър, Котузович, Гейнър, МакКийгън, МакДоналд, Ленън

Левски: Петков, Мюлдер, Иванов, Милиев, Минев, Балтанов, Гаджев, Тасевски, Младенов, Дембеле, Жоазиньо