\"Много добър 5\" за ЦСКА срещу Ком Миньор

19:49
ЦСКА победи Ком Миньор с 5:1 в контролната среща между двата тима в Царско село.

Още във 2-а минута при едно разбъркване след корнер Павел Виданов с глава откри резултата. Две по-късно Маркиньос пробва технично да прехвърли стража на съперника, но не успя. "Червените" продължиха тотално да доминират и в 12-а минута Димитър Илиев бе изведен чудесно от Спас Делев сам срещу вратаря. Нападателят обаче пропусна. В 28-а минута Илиев напусна заради контузия и на негово място влезе Руи Мигел. Шест по-късно Николай Манчев стреля от пряк свободен удар, но стражът на Ком спаси. В последната минута на полувремето пък тимът от Берковица изпусна единственото си по-изгодно положение за изравнителен гол.

В началото на втората част Павел Дочев смени почти всички свои футболисти. ЦСКА се развихри след почивката и отбеляза 4 гола. В 53-а минута Александър Тонев с хубав далечен шут вкара за 2:0. Шест по-късно Руи Мигел бе най-съобразителен след неуспешен опит на Ком Миньор за изкуствена засада и отбеляза трето попадение. В 65-а минута Руи Мигел стреля, но стражът на съперника изби. Топката попадна у Тони Костадинов, който покачи на 4:0. В 83-а отново той след подаване на Йордан Минев вкара за 5:0. Три по-късно Колев се възползва от меле пред Караджов и върна един гол.

Ето и съставът на "армейците":

ЦСКА: Чавдаров (46 \'Караджов), Дечев (46 \'Минев), Акуаро (52 \'Янчев), Виданов (46 \'А. Попов), Велинов, Гранден (46 \'Зехиров), Янев (46 \'Галчев), Манчев (46 \'Тиеро), Делев (46 \'Тонев), Маркиньос (46 \'Костадинов), Илиев (28 \'Руи Мигел)