Славия писа шестица на Спортист

12:59
Славия разби с 6:0 тима на Спортист Своге в контролна среща.

Още от самото начало "белите" натиснаха съперника си и логично поведоха в резултата след 33 минути игра. Попара разигра с Илиев и след това с плътен шут откри резултата. 7 минути по-късно Георгиев вкара втори гол след центриране на Дани Пеев.

На почивката треньорът на Славия Емил Велев пусна абсолютно всичките си резервни футболисти. Те също показаха отлична игра и в 65-а минута резултатът стана класически. След центриране от фаул трима футболисти притиснаха вратаря Димитров, който си вкара автогол. В 68-а минута Славия вече водеше с 4:0 след гол с глава на Павлов след центриране на Илия Илиев отляво. Минута по-късно Божов се подигра с двама защитници, излъга вратаря и направи 5:0. Последният пирон в ковчега на Спортист заби Павлов със силен шут в 77-а минута.