Жардел най-после дебютира за Черно море

11:53
Варненският Черно море завърши наравно 2:2 в петата си контрола  от лятната подготовка срещу новака в румънския елит Виктория Бранещи.

Проверката бе официално представяне на Виктория, който за първи път в своята история влиза в румънския елит. Пред пълните трибуни на стадион "Каталин Халдан" в Бранещи, сред които и най- верните фенове на моряците, наставникът на варненци Велизар Попов започна със следния състав:

на вратата Илко Пиргов и пред него в защита Сашо Александров, Танко Дяков, Марко Тиаго, Александров, в средата Димитър Петков, Ели Маркес, Даниел Димов и Адемар и в атака Дончо Атанасов и Йордан Юруков.

Головете вкараха Даниел Димов и Дончо Атанасов.

Най-после дългоочакваният дебют на Марио Жардел се състоя и бразилецът порита в последните 15 минути на мача.