Локо София срази Макаби Хайфа

09:17
Локомотив София записа много престижен успех, след като победи с 1:0 тима на Макаби Хайфа в контрола, играна на стадион "Локомотив".

Да наблюдават срещата бяха дошли националният селекционер Станимир Стоилов и помощникът му Цанко Цветанов. Мачът започна в доста бавно темпо, като едва в 17-а минута Камбуров успя да създаде истинска голова опасност, след като неговият удар бе избит от вратаря на гостите Едри. Горещото време в София обаче не понася дори и на футболистите, заради което мачът бе спрян за малко около 30-а минута.

Почивката явно се отрази добре на "железничарите", които откриха резултата минути, след като играта бе подновена. Румен Горанов вкара страхотен гол, разписвайки се с топовен шут от пряк свободен удар. Писаров пропусна да удвои преднината на Локомотив една минута преди почивката, след като ударът му срещна напречната греда.

Втората част започна с натиск на Макаби, но израелците трудно създаваха наистина опасни положения пред вратата на Локомотив. В 80-а минута Локомотив стигна до първа опасност след почивката, но Преслав Йорданов не успя да преодолее Едри. В крайна сметка, мачът приключи с минимален успех за софийските "железничари".