Зенит на Спалети отново мачка във Висшата лига на Русия

19:43
Зенит тотално надигра и победи опашкаря Сибир Новосибирск в среща от 13-я кръг на руската Висша лига.

С този си успех възпитаниците на Лучано Спалети събраха 33 точки и са убедителни лидери във временното класиране. Вторият ЦСКА Москва има едва 24 пункта, като руските "армейци" са с мач по-малко.

Централният защитник Ломбартс откри резултата за Зенит срещу Сибир в 30-а минута. Топката бе центрирана от корнер на и бранителят надскочи своите опоненти, и стреля с глава над ръцете на безпомощния вратар.

Малко преди да падне този гол португалската звезда на домакините Дани бе изпуснал да отбележи от позиция сам срещу вратаря.

През второто полувреме плеймейкърът се реваншира за този си пропуск, извеждайки с пета Широков на чиста позиция в 54-а минута. Националът на Сборная хладнокръвно, с левия крак, прати топката покрай стража на гостите за 2:0.

До края на срещата отборът на Зенит пропиля още две - три чисти положения за гол и в крайна сметка заслужено стигна до трите точки.