Юнайтед победи Селтик в контрола, Берба блести с гол и два паса

08:23
Димитър Бербатов се отчете с гол и две асистенции при победата на Манчестър Юнайтед с 3:1 над Селтик в първата контрола на "червените дяволи" от турнето им в Северна Америка.

Българският нападател бе един от най-добрите на терена и изигра пълни 90 минути за своя тим.

През първата част английският гранд бе по-добрият отбор и Бербатов можеше на два пъти да се разпише, но не успя от удобни позиции. В 34-а минута обаче Митко с шут от точката на дузпата след пас на Диуф откри резултата.

Почивката дойде при резултат 1:0 за Юнайтед, но Селтик се активизира през второто полувреме и Самарас от дузпа в 61-а изравни.

В следващите минути играта се накъса заради множеството извършени смени. 10 минути преди края Бербатов даде хубав пас на Дани Уелбек и младокът покачи на 2:1. Крайното 3:1 оформи Клевърли с далечен изстрел и рикошет в защитник. Берба участва в двойното подаване преди попадението.

Юнайтед среща Филаделфия Юниън на 21 юли в следващата си контрола от турнето в Северна Америка.

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Смолинг, Еванс, Фабио, Флетчър, Обертан, Скоулс, Гигс, Бербатов, Диуф (Браун, Клевърли, О\'Шей, Гибсън, Уелбек, Македа, Де Лает)