След добро първо полувреме, Левски допусна обрат срещу Аустрия

22:48
Левски загуби с 1:2 от Аустрия Виена в контрола между двата тима, играна в Астрия.

"Сините" изиграха добро първо полувреме, в което особено активен бе Дани Младенов. В 26-а минута именно той изведе Гара Дембеле сам срещу стража на домакините и нападателят не сгреши – 1:0 за Левски. След попадението австрийците се опитаха да реагират, но Георги Петков и защитата пред него отразиха опасностите. В 45-а минута бранител на Аустрия подари топката на Владимир Гаджев някъде около точката на дузпата. Халфът обаче пропусна да удвои аванса на "сините".

Второто полувреме започна лошо за Левски. В 47-а минута Линц след центриране от фаул и разбъркване пред Петков изравни. Аустрия наложи леко надмощие, но постепенно "сините" изравниха играта, а интересните моменти до края на срещата бяха малко. Двамата треньори извършиха множество смени и именно влезлият на мястото на Йордан Милиев Шакиб Бензукан се подхлъзна в 78-а минута, топката попадна у Тифнер, който с хубав шут донесе успеха на своите.

Ето и съставът на "сините":

Левски: Петков, Мюлдер (64\'Станчев), Милиев (80\'Бензукан), Иванов, Минев (46\'Телкийски), Йовов (85\'Балтанов), Гаджев, Младенов (81\'Огнянов) , Тасевски (59\'Христов), Жоазиньо, Дембеле(65\'Иса)