\"Луис Суарес заслужава наградата Лев Яшин!\"

13:03
"Няма по-добър вратар от теб, заслужаваш наградата "Лев Яшин"!"

С такъв SMS холандският страж Маартен Стекеленбург провъзгласи уругвайския голаджия Луис Суарес (и негов съотборник в " Аякс") за най-добрия вратар на световното. Наказаният за днешния полуфинал нападател не отговорил на SMS-а.

Стекеленбург потвърди пред журналисти, че е пратил шеговитото съобщение до Суарес, който с ръка спаси гол в последната минута на продължението в четвъртфинала с Гана. За вратарската изява уругваецът получи червен картон, но Асамоа Гиан изпусна от бялата точка, а при дузпите после южноамериканците триумфираха и стигнаха полуфинал.

"Трябва да спечелим този мач, това е нашият час, сега или никога", вдигна духа на "лалетата" Уесли Снайдер.

В Холандия жадуват финал с Германия и реванш за загубения през 1974 г. с 1:2, доказва анкета на в. "Телеграаф".

ФИФА избра за рефер на мача довечера Равшан Ирматов от Казахстан, който свири Германия - Аржентина (4:0).