ЦСКА надви отбор от Втора Бундеслига

14:02

ЦСКА победи Арминия Билефелд с 1:0 в първата си контрола от подготвителния лагер в Германия.

"Армейците" за първи път това лято играха в изцяло новата си екипировка, която пристигна в тима преди няколко дни.

Още в седмата има възпитаниците на Павел Дочев стигнаха до добра възможност за гол. Румен Трифонов напредна по лявото крило, намери по земя Маркиньос, бразилецът пое с гръб към вратата, извъртя се, стреля, но ударът му бе много неточен.

След тази ситуация темпото поспадна, като нито един от двата тима не можеше да вземе надмощие.

В 30-а минута, обаче "армейците" за малко да вкарат. Маркиньос получи една добра топка, промуши се между двама бранители на Арминия, вратарят Фернандес тръгна да излиза, бразилецът, който този мач играеше като втори нападател за ЦСКА, го прехвърли, и топката чукна лявата греда на опразнената врата.

Четири минути по-късно нямаше какво да спаси Арминия.Тиеро се пребори за една топка в центъра на терена, подаде добре към Маркиньос, който пое на границата на наказателното поле, дръпна няколко крачки вляво и навътре и стреля покрай излезлия напред вратар Фернандес.

През второто полувреме, както се и очакваше, Павел Дочев смени целия отбор, давайки шанс на всичките си футболисти да натрупат игрово време. Това обаче, разстрои играта на "армейците", които в края на първото полувреме доминираха над своите опоненти.

Нещо повече, в 88-а минута след грешка в червената защита, играчите на Арминия може да изравнят, но Иван Караджов направи блестящо спасяване, което в крайна сметка се оказа решаващо за успеха на ЦСКА в тази среща.