Шампионите паднаха от Брьондби

10:41
Литекс загуби третата си контрола в Холандия, отстъпвайки с 1:2 на датския Брьондби в мач, игран на базата "Златно лале".

Ялоу откри резултата в 14-ата минута. Той се измъкна от защитата на Литекс, мина вратаря Галато и прати топката в мрежата. Последва силен натиск на шампионите. Том и Дока по фланговете, както и Ивелин Попов в средата, правеха каквото си поискат със защитата на Брьондби. Липсата на шанс обаче попречи на "оранжевите" да отбележат гол. Такъв все пак падна в 39-ата минута. Том навърза няколко човека отдясно и подаде в малкия пеналт на Дока, който отблизо изравни. На почивката Ангел Червенков направи смени, а в началото на втората част, Брьондби отбеляза втори гол. Ялоу намери Медсен в наказателното поле на Литекс, който със силен шут преодоля Галато. След още смени и в двата отбора мачът загрубя. Датчаните ритаха и провокираха футболистите на Литекс, което нажежи обстановката на терена. Реферът Вин Бронсвурт пък подмина чиста дузпа за ловчанлии, след като не видя нарушение срещу Уилфред Нифлор в наказателното поле. Големият пропуск за Литекс направи резервата Момчил Цветанов в последните минути. Той пресече пас на защитник, изскочи очи в очи с вратаря, но стреля в него.