Луис Суарес два пъти матира Южна Корея и прати \"урусите\" на 1/4-финал

18:49
Уругвай победи Южна Корея с 2:1 в 1/8-финален сблъсък от Световното първенство в ЮАР и се класира за следващата фаза на турнира.

Луис Суарес бе автор и на двете попадения, които пратиха южно-американците на 1/4-финал.

Двубоят започна на високи обороти, а първата сериозна възможност се откри пред корейците. Чун Юн Парк в 4-а минута изпълни чудесно пряк свободен удар, но за щастие на Муслера топката срещна страничната греда. Три по-късно обаче защитата на Южна Корея допусна ужасяваща грешка и "урусите" поведоха. След центриране по земя отляво, кълбото стигна до далечната греда, където Луис Суарес я засече за 1:0. Няколко бранители и вратарят само изгледаха топката, но никой не се намеси решително. Последваха минути, в които корейците бяха по-активният тим. Футболистите на Уругвай обаче се справяха много добре в дефанзивен план, пресираха съперника си и не допускаха опасности пред собствената си врата. "Урусите" също не сътвориха нищо сериозно в предни позиции, но офанзивните им футболисти често сменяха местата си и дебнеха момента за решителен втори гол. В крайна сметка първата част завърши с преднина за южно-американците, а двубоят се развиваше изцяло по техен вкус.

В началото на второто полувреме Чун Юн Парк се озова на добра позиция в полето на противника, но би силно над вратата. Корейците сериозно притиснаха противника си и в 58-а минута Муслера трябваше да се намесва след удар с глава. Уругвай заигра прекалено дефанзивно, а настойчивостта на Южна Корея даде резултат в 68-а минута. След центриране от фаул и колеблива намеса на бранителите при борбата във въздуха, топката попадна у Ли, която вкара за 1:1. Постепенно "урусите" се отърсиха от шока, изнесоха играта в по-предни позиции и това даде резултат. След центриране от корнер, топката попадна у Суарес, който финтира защитник и с хубав техничен удар отбеляза втори гол за своите. В 87-а минута футболист на Корея бе изведен чудесно сам срещу Муслера, но стражът отрази шута му, а след това бранител на Уругвай не позволи на топката да влезе във вратата.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Уругвай: Муслера, Лугано, Годин, Фусиле, А. Перейра, М. Перейра, Перес, Аревало Риос, Кавани, Суарес, Форлан