Яловите швейцарци не успяха да пробият Хондурас и отпаднаха от Мондиал 2010

23:30
  Швейцария отпадна от Мондиал 2010, след като не успя да надвие  Хондурас в мач от група Н.

Европейският тим се нуждаеше от задължителна победа, но в първите минути хондурасците бяха отборът, който изглеждаше по-остър във фаза нападение.

Постепенно швейцарците овладяха инициативата и притиснаха своя опонент, като по двата фланга бяха доста активни Лихщайнер и Барнета, който постоянно сменяше своите позиция.

Въпреки че възпитаниците на Хитцфелд повече владееха топката, те трудно стигаха до чисти голови положения.

В последните минути на първата част ветеранът Н`Куфо пропиля две добри възможности, които ако бяха влезли във вратата на Хондурас, можеше да имат огромно значение за развитието на борбата в тази група.

След почивката европейският тим продължи да доминира и да търси с всички сили заветното попадение, но в крайна сметка Хондурас опази вратата си суха. Така Швейцария, която започна Мондиала с гръмка победа срещу Испания, отпадна безславно още след третия си мач на този турнир.

Швейцария: Диего Беналио, Щефан Лихтщайнер, Стив Фон Берген, Бенямин Хюгел, Гьокхан Инлер, Щефан Грихтинг, Транкильо Барнета, Желсон Фернандеш, Рето Циглер, Ерен Дердьок, Блез Н\'Куфо;

Хондурас: Ноел Валадарес, Осман Чавес, Мейнър Фигероа, Виктор Бернандес, Маусирсио Сабилон, Едгард Алварес, Уилсън Паласиос, Давид Суасо, Хендри Томас, Джери Паласиос, Рамон Нунес