\"Ла Фурия\" надви непримиримите чилийци и спечели група Н

23:19
  Чили загуби от Испания с 1:2  в мач от група Н на Мондиал 2010.

В първите десетина минути на срещата възпитаниците на Дел Боске бяха притиснали своите опоненти в тяхната половина и направиха опит да вкарат бърз гол.

С течение на времето чилийците се поокопитиха и на свой ред получиха добър шанс за попадение. В 15-а минута Босежур се озова на чиста позиция в наказателното поле на "Ла Фурия". Нападателят пусна хоризонтален на голлинията пас, който стигна до връхлитащия Марк Гонзалес, но той прати топката над напречната греда.

Девет минути по-късно вратарят Браво излезе пресече един дълъг извеждащ пас към Фернандо Торес. Стражът на Чили успя да избие топката, но тя стигна до Давид Вия, който с левия крак от далечна дистанция намери празната врата - 0:1.

Няколко минути след това попадение Босежур се озова сам срещу Касияс при една добре развита контраатака. В последния момент обаче, Пике успя да протегне крак и отклони удара на Босежур в корнер.

Десет минути преди края на полувремето Андрес Иниеста получи пас от Вия и непокрит от границата на наказателното поле халфът на Барса шутира поземя и прати топката в долния ляв ъгъл на Браво - 0:2.

Веднага след този гол Естрада от Чили бе изгонен, тъй като съдията видя, че защитникът е ударил нарочно Фернандо Торес.

На почивката Марсело Биелса направи две промени в своя състав. На терена се появи нападателното дуо на Коло Коло Паредес - Мияр.

Само две минути след началото на втората част този ход на чилийския треньор даде резултат. Мияр получи топката на границата на наказателното поле и без да се замисля отправи силен удар по посока на вратата. Топката рикошира в Жерард Пике, заблуди Касияс и влетя в мрежата - 1:2.

В лагера на испанците Дел Боске смени Торес и на негово място влезе Сеск Фабрегас.

До края на срещата футболистите на "Ла Фурия" контролираха събитията на терена и успешно разиграха топката в дълги периоди от време, въпреки че чилийците до последно се опитваха да пресират своите опоненти.

В крайна сметка Испания взе трите точки и финишира на първо място в тази група. Това означава, че на осминафинала "Ла Фурия" ще се изправи срещу своите съседи от Португалия.

Чили пък също се класира за следващата фаза, като там момчетата на Марсело Биелса ще трябва да играят срещу Бразилия.

Чили - Испания 1:2

0:1 Вия 24-а мин
0:2 Иниеста 36-а мин
1:2 Мияр 47-а мин

Чили: Браво, Понсе, Исла, Санчез, Видал, Валдивия, М.Гонзалес, Естрада, Босежур, Медел, Яря

Испания: Касияс, Пике, Пуйол, Иниеста, Вия, Шави, Торес, Капдевия, Шаби Алонсо, Рамос, Бускетс

Barca_fen112
26.06.2010 11:22

Испанците направиха един добър мач без много усилия след като чилийците ги улесниха бързо , бързо за което сами са си виновни .И ще гледаме един страхотен 1/8 финал .Това което ми е притеснява е ,че умората в тима на Испания и не само там а като цяло всички европейски е много голяма. И това се вижда на моменти много ясно .Не може да имат в защита играчи като Касияс Пике Пуйол Рамос все играчи ,които направиха феноменални сезони за клубните си отбори и да одпускат толкова грешки .Разполагат с най - добрата халфова линия на първенстово и да не могат да предложат нищо интересно пред нападателите си .В целия отбор блести жадния за голове и феноменален играч Вия ,който до момента ги дърпа .За мое голямо съжаление обаче според мен ИСпания ще мине Португалците ,но отново ще отпаднат на 1/4 финалите ... А шамиопин ще бъде или Бразилия или Аржентина ,които са 2рите отбори на които стискам палци .Просто на това световното всички европейски отбори сса обречени *sad*

gutito1964
26.06.2010 10:25

чили беше по добрият отбор но съдията ги закопа добре че се класираха

Notlike
26.06.2010 10:17

От всички отбори, които можеха да се паднат на Бразилия, "кариоките" най-малко искаха да се паднат с Чили, повярвайте ми. Не за друго, те просто играят доста мачове помежду си, познават стиловете си перфектно, а Бразилия точно това й е силата - латиноамериканския техничен и бърз стил, с което изненадват европейците.. не и Чили. В квалификациите дори чилийците ги биха и взеха и един равен, ако не се лъжа. Така че Бразилия изтегли късата клечка, макар че на тях не им пука с кого играят *wink* Иначе съдията показа пристрастия, тоя лизнатия откак го видях, помирисах нещо гнило и мазно в него.. *thumb_down*

ricky85
26.06.2010 01:01

troublesome86 няма какво да оправдавам така е видял съдята така е свирил аз съм на този принцип и аз съм виждал фрапантни съдийски грешки в ущърб на моя отбор но и да ме е яд нищо не можем да направим айде с здраве *beer*

troublesome86
26.06.2010 00:47

Мача Барселона-Челси 0-0 си го спомням много добре и никъде съдията не удари рамо на Челси.Спомням си че Барса изтърваха много положения особено едно на Къркич в 90-тата минута.Обаче на реванша беше меко казано явно съдийстео в полза на Барселона.Червения картон си го имаше,както и 3 100%-тови дузпи,които само съдията не видя.Неслучайно Моуриньо припомни тоя мач на пресконференцията преди Интер-Барса.За Милан 2006-та как ще се оправдаеп за редовния гол на Шевченко ? Колкото до финала миналата година Барса убиха Манчестър.Това е един от 3-те финала които съм гледал в които единия отбор е бил тотално надигран(Милан-Барселона 4-0 и Реал-Валенсия 3-0 са другите 2).И да ти кажа че не злобея че Барселона са станали шампиона а за начина по който станаха.Нямам нищо против Барса да е шампион ако ще 10 пъти подред само не и съдията да ги бута до финала защото не е честно просто..

Hennessy

fcb_spain не се надъхвай толкова Испания днес смаза 10 челийци ,но играта има като цяло досега беше много колеблива в защитата сте малко зле *wink* нека не забравяме че реално погледнато досега дори не сте играли с по сериозен отбор , а Аржентина като гледам как мачка не ми се надъхвай много за титла защото боклука си ти накрая да не овиснете неприятно шамандуро тъпа когато вдигнете купата тогава ще ми се надъхваш , че сте световни , защото досега непомня такъв момент в историята на футбола келеш

Hennessy
26.06.2010 00:44

Испания - Портогалия това ще е много интересен мач по добре от Испания и Бразилия а Чили и Бразлия като 2 южноамерикански отбори също ще ни представят едно дерби май предстоят много интересни мачове *beer*

ricky85
26.06.2010 00:40

шампионската лига мина и замина сега се радваме на световното така че няма нужда да злобееш за минали неща *beer*

ricky85
26.06.2010 00:37

troublesome86 същото можем да кажем и за Интер че с гол от засада взеха шампионската лига така че стига си злобял че си жалък така е видял съдята така е свирил

ricky85
26.06.2010 00:28

МЮ да ми би да подариха купата в Рим че казваш от Челси са ни дошли трите купи

ricky85
26.06.2010 00:26

troublesome86 еее ти наистина си много тъп абе защо забравяте първия мач срещу Челси как съдята ги подкрепи бе мухльо и втория мач Барса играха с десет души това пак го забравяте и пак надиграха Челси теб какво те е яд толкова че всеки хвали Барса ли и че играе най красивия футбол това ли те яде отвътре или си просто си поредния хейтър който мрази великите

26.06.2010 00:20

Тя тая моя злоба е основателна,защото 2006-та срещу Милан съдията ви закара на финал.миналата година срещу Челси пак съдията ви изпрати на финал и оттам дойдоха 3 купи от прословутите ви 6.В следствие на което такива деграданти като тебе и оня пикоч 112 си помислиха че Барселона е най-великия отбор в света.Та благодарение на това че сте съдийски отбор сега имате титли наравно с Манчестър и Интер,а всъщност трябва да сте под Порто и Бенфика.

ricky85
26.06.2010 00:13

troublesome86 еее злобар вземи се застреляй че си глупав бе боклук ее бахти завистника ми много ясно че само с антифутбол и защитна игра някой може да бие Испания и Барса

el_n1n0
26.06.2010 00:12

не е истина колко малолетни разбирачи има тук...

el_n1n0
26.06.2010 00:11

стига рева бе първолак. ти ако въобще си гледал мача и разбираш нещо от футбол щеше да знаеш, че тоя същия индивид трябваше да бъде изгонен 10 минути преди това. да не говорим че съдията спести и още един червен картон. колкото до торес ясно се видя че чилиецът го закачи. да повъргаля се малко повече, но далеч по фрапантни неща съм виждал. а както видяхме излезе с лед на коляното, отново. и престанете да дрънкате глупости, не стига че първенстово е достатъчно скучно, ами и испания искате да изгоните. я гледайте вимбълдън по-добр еи не с еобаждайте много.

fcb_spain
26.06.2010 00:09

торес и аз не го харесвам наистина бая симулира,от испания си уважавам най ве4е игра4ите на Барса,а торес наистина е курви4ка *thumb_down*

26.06.2010 00:08

Испанците с тактиката на Барселона с 500 паса и ч удар няма да пробият нито една организирана защита.Нито резервите на Арсенал са на световното,нито бастуните Албиол,Арбелоа и Марсело,така че нищо добро не ги чака Испания.Отсега ги виждам като отпаднат как ще викат анти-футбол срещу тях и т.н.Колкото до Торес може да си слага ласото на врата ако продължава така..

manunited666

Не казвам , че съдията е прцакал с нещо Чили.Говоря конкретно за Торесита.

fcb_spain
26.06.2010 00:05

а преди тази симулация има6е дузпа за испания то4но за нару6ение сре6ту торес но съдията не даде дузпата...така4е не виждам с кво 4или са ги прецакали съдията свири 50 на 50

26.06.2010 00:01

Айде айде стига с глупостите.Едно е с 10 души да играят , друго си е с 11.Не искали победата.При 1-2 ако бяха с 11 души дали щеше да е така НЕ!!! Дори пак да бяха били Испания , това не оправдава постъпката на Торес.Най-правилното нещо в случая ще е ти самия като фен на Испания да го наречеш лайно.Защото това си беше срам и позор.

fcb_spain
25.06.2010 23:59

какво об6то има торес с двата гола които вкараха испанците?головете ги вкараха вия и иниеста а колко до това 4е торес симулирал и изгониха игра4а на 4или,те 4или без това не търсеха победата затова не им е оправдание 4е бяха с 4овек по малко

25.06.2010 23:57

Може и да обидя феновете на Торесита но това беше срам и позор.Такива симулаций не е имало и от страна на Роналдо а те знаете , че са много и всякакви.Просто Торес ми падна в очита.Срам , срам , срам.

25.06.2010 23:55

фкб_спайн , благодари се на гнусния симулант Торес който ви даде шанса.

Dante_Shift
25.06.2010 23:53

И не за да стане супер-мач, а за да пречукат бразилците и оние мазни подпирани подлизурковци да си ходят вкъщи! Не им стига, че следващото световно, ще е в Бразилия (и там предполагам, че няма човек, който да си е помислял, че ще има различен шампион от домакина!), ама и сега трябва да ги бутат. Паднаха се в поток, в който може би само Холандия може да им се опре и от днес вече съм за Холандия!!!

fcb_spain
25.06.2010 23:52

ИСПАНИЯ 6те е новия световен 6ампион,ясно ли е боклуци?няма кой да спре ла фурия роха *wink*

Dante_Shift
25.06.2010 23:50

manunited666 : Чилиеца го закачи, но после Торисита се въргаляше по терена, като бедно сомалийче, което не получава за подарък моторна лодка. То даже и нарушение нямаше, а съдията чак изгони момчето. Иначе Испания имаше своите два шанса и ги оползотвори. Много исках да се паднат срещу Бразилия!

25.06.2010 23:44

Не бе , аз ви питам , видяхте ли гнусната симулация на Торес ?

25.06.2010 23:42

Второто полувреме все едно гледах Барселона-Чили *thumb_down* 500 паса 1 удар.Все пак нормално като се има предвид че играят повечето смърдели от Барселона...

don_a4o
25.06.2010 23:38

Торес и Фабрегас не са във форма видя се жалко имаха и тежък сезон и контузии и Арсенал и Ливера не вземат купи печелят де от 5 години

don_a4o
25.06.2010 23:36

Може и до дузпи да се стигне 1 на 1 2 на 2 но немската машина ще победи според мен

25.06.2010 23:35

Ах това малко прасенце Торес.Само на мене ли ми направи впечатление какъв гнусен и нагъл симулант е ?

don_a4o
25.06.2010 23:34

Испания има да си връща на Португалия а и те също ще е як мач като Англия-Германия

don_a4o
25.06.2010 23:33

Важното е че Испания би и се размина с Бразилия за радост или не лошо им се пише на Чили

krasenco
25.06.2010 23:31

Последните минути направо ме изтормозиха.Голяма скука.С мъка чаках Вия да вкара още един,ама ми се разказа играта с това чакане *sad*

villa21
25.06.2010 23:30

да бе точно от две седмици *lol* имало да си връща няя такива раоти това искам да ти кажа

nofx
25.06.2010 23:28

villa21 испания има да си връща бе рапон или гледаш мачове от 2 седмици вия вкара 3 гола и ти си написа villa21

don_a4o
25.06.2010 23:27

Испания има да си връща на световното 2006 ли се срещнаха на четвъртфинал и Португалия би

villa21
25.06.2010 23:26

хаха португалая имала да си връща *lol* те тя португалците п1к кви са в момента майката му е испания

don_a4o
25.06.2010 23:25

Дикова ме кефи браво Испанци ще спя спокойно

don_a4o
25.06.2010 23:24

Никой от мачовете не е ясен иначе браво и на 2-та отбора скучно 2-ро полувреме Чили се паднаха с супер противник а Испания има да си връща на Португалия

Ginekologa
25.06.2010 23:17

чили-бразилия *joking* портогалия-испания първия май по ясен *sick*

sasho_kg
25.06.2010 22:49

Ginekologa брат и аз искам Испания да бият и то с голяма разлика ако може ама.. все пак стискам палци да продължат *thumb_up*

Ginekologa
25.06.2010 22:39

sasho_kg мани коментара да бият че 200 евро не ми се набутва *wink*

bobskia1

Аз му викам Пепи Неприятното!Едно от любимите му клишета когато играят националите и когато ни вкарат гол е да каже:"това е много неприятно..."И така го кръстих Пепи Неприятното!!!

sasho_kg
25.06.2010 22:37

смятаай бахти тъпия коментатор .. кво вика "Касияс също има вина за гола" .. деба тапак *angry* *angry*

25.06.2010 22:32

Хайде гледайте 2-рото полувреме и без обиди Португалия-Испания помня че Испания падна от Португалия на европейското има да си връща

shadowblase
25.06.2010 22:29

Hennessy не ми викай да духам щото аз също подкрепям Испания както и Германия. Просто не исках да се обяснявам с някви романи, а исках с 2 думи да напиша кво мисля ама явно някои не могат да ме разберат

nofx
25.06.2010 22:27

картоните са заслужени да но последния не беше а торес и бускетс са бахти долните симуланти особенно втория без коментар просто... но аз искам да видя какво трябва да направи испански футболист за да получи поне жълт картон

krasenco
25.06.2010 22:26

Коментатора:,,Давид Вия вкарва 3-и гол на Световното първенство и 4-и с националната фланелка,, *thumb_up* *lol* Да се смея ли или да плача *lol*

Hennessy
25.06.2010 22:25

shadowblase пресилен ли бил картона а ? а кво ще кажеш за втория жълт дето му спестиха по рано що не кажеш а за спестения чист картон и на Пойнце а за дузпата ае духайте е не съм фен на Испания но съм реалист с показаното това полувреме Чили можеха и с 8 човека да останат и дузпа да бие Испания такаче съдията по скоро се гаври с европейците такаче трайте

okocha
25.06.2010 22:23

Испания е моят фаворит и мисля че ще бият с още 3-4 гола разлика. Няма никаква съдийска гавра тъй като трябваше същият играч да бъде изгонен 10 минути по-рано. Може би съдията чакаше само да направи нарушение и да го изгони, а това в края си беше класически жълт и в случая червен. Симпатизирам на Чили и искам Хондурас да направят нещо с Швейцария и да класират Чилийците *smile*

don_a4o

кефи ма Дикова как все се хили сложили са я за украса нищо не разбира знай езици поне сладка е хаха

torres_229
25.06.2010 22:22

Хахахахахаахаах.. Вие наред ли сте ,бе ? Съдийска подкрепа за Испания ? ХА! То имаше чиста дузпа за Исапния! Втория жълт картон трябваше да бъде показан по-рано при една ситуация. Трябваше да бъде изгонен и 2ри футболист на Чили за 2ри жълт картон! Та ми говорите за съдийска подкрепа за Испания, гледайте мача малко...

don_a4o
25.06.2010 22:21

Браво Испанияяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

shadowblase

червения картон беше пресилен, но Чили игра доста грубо и ако продължават така очаквам още. Всички картони бяха заслужени освен последния

Hennessy

Ако тряа сме чесни ония Естрада тряаше да бъде изгонен още по рано го пощадиха таКаче няма кво да се оплавкат ония Пойнце ли е къв е и той чисто и просто си му спестиха втори жълт картон и на още един там дето напрай дузпа такаче Чили тряа се радват при това което показаха можеха да са с 8-9 човека и да губят 3:0 много ме дразни някой отбор като види че неможе и почват само да контузват много тъпо а инъче ебах те Испания нямат 1 жълт картон в трите мача *lol*

don_a4o
25.06.2010 22:20

каква съдийска гавра ве Чили бяха груби и заслужаваха 2 гола и червен картон можеше още 1 играч да си тръгне радвайте се испанци и да Чили са симпатичен отбор но и да се класат ги чака Бразилия

don_a4o
25.06.2010 22:17

Да няма да се срещнат Бразилия-Испания на осминафинал вероятно браво на Испания сърцето ми е с тях чилийците ще останат 8-9 хахаха

bobskia1
25.06.2010 22:16

Доста симпатичен отбор са чилийците.Не заслужават съдийскта гавра.Дано да се класират

fena_man_utd
25.06.2010 22:14

До тук с мача Бразилия-Испания.Няма да го бъде и то на 1/8 финал!

shadowblase
25.06.2010 22:13

nofx разбирам че не ги харесваш ама пък да реват ли като са вкарали два гола. Много странна лоика имаш

nofx
25.06.2010 22:09

ае испанците са мноо жалки как се радват... тея момчета ги разбиха от игра а испанец какво ли трябва да направи за жълт картон незнам тва им е 3-ти мач без картон да не говорим че вия не трябва да играе сега *thumb_down*

bobskia1

Абсолютна симулация на кучката Торес.Баси гея смотан ливърпулски смотаняк

Ginekologa

кеф 300 евро и черве и 0-2 кеф бе мада фака *beer* *party* *devil*

bobskia1
25.06.2010 22:01

Абе къде е капитана на Арсенал Сеск,да не би да е вечна резерва на Шави и Иниеста?

Ginekologa

бахти боноса от чили *joking* *lol* *lol* бахти гола смешен

don_a4o
25.06.2010 21:58

Голям гол на Вия браво Испания напред а дано вкарат още и швейцарците се издънят с равен

Lucas_Podolski
25.06.2010 21:42

Пичове, плащат ви да гледате Световното по цял ден, ако не можете проста сметка да си направите, поне не объркваите хората с измислиците ви!! Напр. При победи с по 1:0 за Испания и Швейцария, "кръстоносците" отпадат (няма да ви обяснявам защо, намерете си го сами)!!!

gutito1964
25.06.2010 21:22

не знам ама испания ме съмнява те играят съндър и няма кой да вкарва голове

Shakrachki
25.06.2010 21:08

много моля да се одбележи че минимална победа на испания и Швейцария ще класира и 2 та тима !!! а не с 2 гола разлика!!! а тази ве4ер мисля 4е испания ще гази

gutito1964
25.06.2010 20:57

давай чили покажи на какво си способен да си отиват следващите палячовци 2-1 за чили е моята прогноза