Холандия би и Камерун в хубав мач без напрежение (видео)

23:19
Холандия победи Камерун с 2:1 и записа третия си успех в Група "Е" на Световното първенство в ЮАР.

В 5-а минута Ван Дер Ваарт пробва удар, който мина встрани от вратата. Африканците отговориха с неточен изстрел на Макун. Интрига в мача като цяло липсваше, тъй като "лалетата", макар и не особено убедително, си бяха осигурили класиране напред, а Ето’о и компания нямаха шанс да продължат. В 19-а минута стражът на Камерун спаси шут на Робин Ван Перси, а пет по-късно удар на Снайдер бе блокиран от бранител. В 31-а Макун отново пробва с глава да отбележи, но пак нямаше късмет. Холандците бяха по-добрият отбор и превъзходството им даде резултат в 36-а минута. Ван Дер Ваарт изведе чудесно Ван Перси на добра позиция и нападателят на Арсенал бе точен за 1:0. Ето\'о опита да върне гола в 41-а, но изстрелът му бе спасен. След това и Бонг стреля в крак на защитник.

Втората част започна с два опасни шута към Сюлеймани. Стражът на Камерун обаче спаси изстрелите на Ван Перси и Снайдер съответно в 51-а и 55-а минута. Африканците отговориха с удари на Ето\'о и Макун, но защитата на "лалетата" и Стекеленбург бяха на висота и отразиха опасностите. В 64-а минута съдията свири дузпа за Камерун, след като Ван Дер Ваарт игра с ръка в собственото си наказателно поле. Ето\'о застана зад топката и бе точен за 1:1. Двубоят продължи да бъде интересен и двуостър. Ван Дер Ваард опита шут в 69-а минута, но стражът на Камерун спаси. На отсрещната врата Мбиа би покрай вратата. В 84-а Холандия стигна до победата. След хубава атака Робен стреля в гредата от границата на наказателното поле, кълбото попадна у Хунтелаар, който прониза за втори път опразнената камерунска врата.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Холандия: Стекеленбург, Хейтинга, Матайсен, Буларуз, Ван Бронхорст, Ван Бомел, Де Йонг, Ван Дер Ваарт, Снайдер, Кайт, Ван Перси

Камерун: Сюлеймани, Асу Екуто, Нколо, А. Сонг, Нгуемо, Нджитап, Макун, Бонг, Чопо-Мотинг, Мбиа, Ето\'о