Германия победи Гана, но и двата тима отиват на 1/8-финал (видео)

23:05
Отборът на Германия победи Гана с 1:0 в последен мач от група "D" на световното първенство по футбол в Южна Африка. Така и двата тима се класират за следващата фаза на турнира, като германците ще срещнат Англия на 1/8-финалите, а Гана ще се изправи срещу САЩ.

Срещата започна с натиск на Бундестима, като първата опасност дойде още в 3-а минута, когато Какау стреля от дясно, но стражът на Гана се справи. 10 минути по-късно Томас Мюлер подаде добре към непокрития Подолски, но играчът пробва много сложно изпълнение и сгреши. През това време на два пъти Гана пробва бързи контраатаки, но без особен успех. В 24-а минута на мача Андре Айе изпусна добро положение за африканския тим, а в ответната атака Месут Озир пропусна да открие резултата, след като беше оставен сам срещу вратаря на Гана. В 30-а минута и Какау имаше добра възможност, но ударът му бе много слаб. В 40-а минута Швайнцайгер центрира в наказателното на Гана, никой играч не игра с топката и тя застрашително тръгна към вратата, но стражът на символичните домакините успя да улови със сетни усилия.

Втората част на мача започна с натиск на Бундестима, но най-чистото положение създадоха ганайците в 51-а минута, когато Асамоа се озова сам срещу Мануел Ноуер, но стражът успя да парира удара на нападателя. Все пак Германия стигна до така ценния гол в 60-а минута, когато Месут Йозил получи топката на границите на наказателното поле и с много хубав изстрел с левия крак откри резултата. В 67-а минута страхотна възможност се откри пред Гана, когато Антони Анан стреля от непосредствена близост, но капитанът на германците Филип Лам спря удара с хубав шпагат. След това на няколко пъти ганайците опитаха да преодолеят Германия след многоходови акции, но отбраната на европейците се справи добре.