\"Ла Фурия\" с първа победа, Вия вкара два и пропусна дузпа (видео)

23:18
Испания победи Хондурас във втори мач от група "H" на световното първенство по футбол в Южна Африка. Двубоят приключи при резултат 2:0 за европейския шампион.

Срещата очаквано започна с натиск на "Ла Фурия Роха", а първото положение за гол испанците създадоха в 5-а минута, когато Вия подаде добре към Торес, но последният не успя да отиграе добре. Две минути по-късно Давид Вия стреля от дистанция, а топката срещна напречната греда над Валадарес и не пожела да влезе във вратата. В началото на срещата Хундурас разчиташе изцяло на контраатаки, като на два пъти се наложи Икер Касияс да се намесва, за да предотврати опасности пред вратата си. Испания поведе в резултата в 17-а минута на мача. Тогава Вия пое топката на левия фланг, финтира двама съперници, справи се с още един и с труден изстрел с десния крак  направи резултата 1:0 за европейците. В 33-а минута на мача Фернандо Торес пропусна последователно две положения за гол, като първо стреля с глава, а след това имаше възможност за удар с десния крак, но топката и в двата случая мина в страни от целта. До края на полувремето не се случи нищо интересно и испанците се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Вторите 45 минута започнаха с гол за Испания. В 50-а минута Хесус Навас подаде към Давид Вия, който с прецизен удар с десния крак от границите на наказателното поле и лек рикушет в крака на бранител на Хондурас, топката влетя за втори път в мрежата зад стража Валадарес. Малко след това Серхио Рамос можеше да направи преднината на "Ла Фурия" класическа, но късметът му изневери. В 61-а минута Хесус Навас бе спънат в наказателното поле и Испания получи право на изпълнение на дузпа. Зад топката застана голмайстора до момента в мача Давид Вия, който обаче при изпълнението не уцели вратата и пропусна да реализира хеттрика си. Малко след това в една от редките  акции за Хондурас Давид Суасо стреля силно с левия крак, но топката мина в страни от вратата на Касияс. В 65-а минута Висенте Дел Боске извади Шави от игра, а на негово място влезе Франсеск Фабрегас. Веднага след това играчът на Арсенал можеше да отбележи, но бранител на южноамериканския тим изчисти от голлинията. В 70-а минута Хуан Мата замени Торес в състава на европейците. Пет минути преди края на мача Давид Вия изпусна много чисто положение за трето попадение, но завършващият му удар бе пресечен от Мендоса в последния момент.

Стартови състави:

Испания:
Касияс, Пике, Пуйол, Рамос, Бускетс, Навас, Алонсо, Капдевила, Шави, Вия, Торес

Хондурас:
Валадарес, Чавес, Фигероа, Нунес, Исагире, Паласиос, Гевара, Мендоса, Еспиноса, Турсиос, Суасо

Испания - Хондурас 2:0
1:0 - Вия, 17\'
2:0 - Вия, 50\'

Видео от мача вижте тук!

fcb_spain
22.06.2010 15:06

ако испания отпаднат в групите 6те е по вина единствено и само на тъпата балерина касияс,когато паднаха първия ма4 гре6ката бе6е негова при гола на кръстоносците

22.06.2010 11:35

Много много не пишете вече за "фаворита на Пеле" от острова А се вихри поредния сапунен сериал..

ub7
22.06.2010 11:23

Не бих казал че Мексико - Уругвай е ясен Х. Това значи Мексико да играят за да се набутат на Аржентина, вместо примерно на Корея. По скоро като твърд Х го виждам Бразилия - Португалия. Така бразилците ще изхвърлят Слоновата кост: за наказание. Испания ще се класира, но Световния шампион няма да е европейски отбор.

fcb_spain
22.06.2010 02:30

трябва6е да бият с пове4е не6то в този отбор не върви няма да ги бъде,но и по добре така игра4ите на БАРСА да имат пове4е време за по4ивка и да са свежи за тежката кампания която ги 4ака на клубно ниво *wink*

Hennessy
22.06.2010 01:36

Къв баща си ти ве лек ти си импотентен девственик е хаха с мам лягаш с тате ставаш *lol* Аз като гледам как пишеш на всяка тема по цял ден те съжелявам човек чесно ти не си добре положението ти е като на децата от могилино трябва да съберем малко кеш ве лек да те пратим в лечебно заведение където хора с опит ще ти помогнат *lol*

manunited666
22.06.2010 01:33

Точно аз съм този дето ще ти казва какво да правиш.Аз съм ти баща бе лекенце.

Hennessy
22.06.2010 01:29

Точно ти няма ми кавам да мълча ве шамандуро тъпа , защото в тоя сайт никой не пише повече от тебе на всяка тема си лепнат те еба в грозния изкревен манаф мясаш също отбора си слаб , досаден и безполезен *lol*

Hennessy
22.06.2010 00:22

Вижте внимателно данните в групите Испания бие ли с къвто и да е резултат дори с 1:0 се класира и то 100% защото головота им разлика при 1:0 ще стнае на
3:1 а на Чили 2:1 аз предпочитам Испания да продължи не за друго , но искам да има колкото си може повече ор силните отбори за да гледам дербита примерно кво да гледам Портогалия и Чили много по интересно ще ми е да гледам Портогалия срещу Испания и така нататак , а и какато знаем силните отбори изглеждат различно в елеминациите особено когато са един срещу друг затова искам да гледам дербита , а не измислени мачове като в групите *beer*

wolfyy
22.06.2010 00:20

Швейцарците просто трябва да бият Хондурас с 2 гола разлика и се класирват 100%

Dante_Shift
22.06.2010 00:09

Абе какво ги смятате и презичислявате! Ще гледаме мачовете и тогава ще разерем - само Мексико и уругвай ми се струва най-сигурния знак *thumb_up*

krasenco
22.06.2010 00:04

manunited666 и как го реши,че са вън *smile* Голова разлика за Испания 2-1,за Чили 2-0.При победа на Испания с 1-0 стават:3-1 срещу 2-1,демек Испания с по-добра голова разлика *wink*

21.06.2010 23:54

Са Испанците бия с 1-0 Чили а Швейцария бие Хондурас и испанките са вън от турнира.

Dante_Shift
21.06.2010 23:44

Браво на испанците. Показаха добър футбол срещу...Хондурас *joking* дано да вземат победа срещу Чили и да ги видим поне на четвъртфинал срещу Бразилия : там важното е да стане супермач. *thumb_up*

Barca_fen112
21.06.2010 23:40

Харесаха ми днес. Но се надявам Навас повече титуляр да не бъде на това световно ! Много ефектевивен , много тича но като изключим трчането му центриранията и подаванията му бяха безобразни и съсипа десетки атаки . Заслужаваха да победят с много повече ,но се видя че проблема на Ла Фурия е в атака ! В защита са стбилни в халфовата линия ,нповторими но в нападение като изключим страхотния Вия нещата отново не се получаваха ! Надявам се това да се проблеми и един минимален успех срещу Чили ще им свърши работа *smile*

Deportiv0
21.06.2010 23:34

Ако махнат Навас , много по-вече голове ще вкарат. *wink*

el_diablo

ХАХА ми тогава к'во се изказваш неподготвен преди мача? Щото виждаш сега какво стана...даже вчера се покри като мишка след като те оборих с факти...няма какво да коментирам повече.

lamers_pro
21.06.2010 23:31

Диабло не вярвам и ти да си контузен половин година и да играеш перфектно,а?Човекът тренира нормално от 2 седмици и не е играл от 2 месеца!Какво очакваш от него?!Да вкара 5-10 гола?! *wink*

krasenco
21.06.2010 23:28

Много ме е яд,че вия изтърва дузпата *angry* Играл съм го за голмайстор *smile* Инъче добър мач на Испания.

wolfyy
21.06.2010 23:27

Испанците невероятни 22 удара и 2 гола е на всеки 11 удара 1 гол *lol*

el_diablo
21.06.2010 23:25

Искам само да попитам разбирачите, които преди този мач се изказаха, че Торес 100 % по-добре ще се представи от Вия(най-вече ламерс_про)...Вия направи много силен мач, а Торес едно голямо НИЩО - ако мога да цитирам, представи се "безобразно"...Че даже ударите на Рамос бяха по-опасни от неговите...Просто в момента Вия е най-големия!

fena_man_utd
21.06.2010 23:24

Сега става много интересно в тази група.Реално нищо не е станало и всичко ще се реши в последният мач както се казва най-интересното е оставено за накрая.

lamers_pro
21.06.2010 23:23

ИСПАНИЯ просто не си вкараха положенията.Торес изпусна много,въпреки че е донякъде оправдан с тежката контузия,Вия просто прекали,Навас,Рамос, Шави,Фабрегас изпуснаха също елементарни положение.Днес Ла Фурия се пестеше.За да се извадят Торес и Шави в 60-65 мин. значи просто нямат намерение да се хабят и се пазят за Чили. *wink* VA LA FURIA ROJA!!!

Ginekologa
21.06.2010 23:14

sasedq 100% си беше *wink* но вия за оная глупост ме издразни

sasedq
21.06.2010 23:10

Ginekologa да е не съм казал че е хубав футбола на испания в момента иначе вия си е класа.Дуспата си е шанс

Ginekologa
21.06.2010 23:09

sasedq *beer* но тва не е хубав футбол поне тоя мач де 1вия гоб беше як *thumb_up* само *wink*

sasedq
21.06.2010 23:04

Ginekologa за аржентина съм и за хубави футбол.

wolfyy
21.06.2010 23:01

Испанците слаби слаби до безобразие Чили ще ги бие сигурно *lol* с тези пропуски. Вия горкия дуспа не може да вкара *lol*

Ginekologa
21.06.2010 22:54

бахти брадата фабрегас много кефи *devil* *joking*

Soon
21.06.2010 22:45

Ее много завистливи хора .. Голямо завиждане за играта на Испания *smile* Просто имат най - добрите футболисти, ако има някой който не е съгласен с мен да ме убори ! Само Дел Боске трябва да ги използва правилно .. те си знаят работата

21.06.2010 22:34

sasedq знам че сии за Испания но как се на големите отбори дай ще си затворим очите *thumb_down* италия-никва дузпа,бразилия 2рия гол пууу

21.06.2010 22:21

Охо,Испания ще вкарат поне още 2-3 гола.Много пропуски,а в 36-тата минута нямаше никаква засада на Торес,но както и да е! *thumb_up*

sahi
21.06.2010 22:20

Испания имат положения,но не могат да вкарат иначе не чак толкова лошо полувреме.Сега малко ще се отделя от мача и искам да кажа нещо друго.Значи БНТ браво заели сте се и предавате всички мачове от Светорното,Браво,но абе хора защо сложихте тези ненормално надрусани или абсолютно нищо не разбиращи от футбол коментатори.По добре да изключа звука тамън няма да има вувузели и няма да им слушам глупостите.Тоя сега вика имаше 15-20см засада абе диф 15-20см как го виде бе ти си ебати телескопа.Треаше да сложите тия от ДИЕМА,тия да си коментират волейбола ! *beer*

21.06.2010 21:48

Ако някой ми каже, че в момента има по-добът нападател от ВИЯ, просто ще му се изсмея!!!

21.06.2010 21:19

ИСпания ще прдължат ве . Ся бият 3-0 , бият и Чили и гледат головата разлика , защото всеки е падал от другия . Испания по голова разлика ще се класира всичко е нагласено за да е по-интересно .

don_a4o
21.06.2010 21:18

Да без Фабретас не е същото жалко за Испания бяха фаворити в групата а какво стана Чили станаха фаворитите изпадат

don_a4o
21.06.2010 21:17

Чили и Швейцария продължават трябва Испания да вкара 7 сега Швейцария ще бие Хондурас а Испания ще падне или равен с Чили

don_a4o
21.06.2010 21:14

Франция,Англия и Италия са пред отпадане дали и Испания ще отпадне дори и да бият в 2-та мача може и да не се класират и те само Бразилия Аржентина и Холандия са напред

ramosdabest
21.06.2010 21:13

"Ел Ниньо и Фабрегас титуляри срещу Хондурас" Торес е в състава , а къде е Фабрегас *lol* Уинер незнам изобщо що ги измисляте . И тва за швецария че е бил Чили по коя тв го даваха че по бнт1 резултата беше друг