С човек по-малко Швейцария рухна срещу Чили след гол от засада

18:56
Чили победи Швейцария с 1:0  в среща от група Н на Мондиал 2010.

Възпитаниците на Марсело Биелса започнаха двубоя ентусиазирано и имаха леко превъзходство над швейцарците, които се бяха подредили компактно в своята половина и дебнеха удобна възможност за контраатака.

В 8-а минута Диего Беналио отрази опасни удари на Видал и Кармона. Чилийците продължиха да атакуват по-масирано, като особено опасни бяха пробивите по двата фланга на Босежур и Санчез.

В 30-а минута при едно единоборство между Видал и Бехрами футболистът на южноамериканците падна театрално на земята и започна да се превива. Реферът прецени, че Бехрами е ударил своя опонент без топка и му показа директен червен картон.

До края на първото полувреме играчите на Чили започнаха обсада на вратата на Беналио, но възпитаниците на Хитцфелд "заключиха катинара" и запазиха нулевото равенство преди почивката.

През втората част футболистите на Марсело Биелса излязоха твърдо решение да вземат три точки преди ужасно трудния мач, който им предстои срещу Испания. Още в самото начало на втората час Санчез отбеляза красив гол с удар от далечна дистанция. В момента на шута обаче, трима от футболистите на южноамериканците бяха в положение на засада и затова попадението бе отменено.

Биелса направи три смени в началото на втората част, като на терена се появиха Паредес, Марк Гонзалес и Валдивия. В 55-а минута Алекси Санчес се озова на позиция сам срещу вратаря и стреля с десния крак, но Беналио плонжира и спаси.

Мачът бе изпълнен с груби влизания и реферът показа няколко жълти картони и през втората част, а на няколко пъти съдията трябваше да спира и нервни изблици между играчите на двата тима.

В 75-а минута резервата Валдивия изведе Паредес сам срещу вратаря. Последният центрира за Марк Гонзалес, който на празна врата, с глава, вкара за 1:0. В момента на паса на Валдивия обаче, се видя, че Паредес е в положение на засада.

До края на срещата чилийците пропиляха няколко много изгодни голови възможности, но можеха и да не спечелят този мач, тъй като в 90-а минута Дердиок получи перфектна възможност да изравни. Нападателят на Швейцария обаче, от точката на дузпата шутира встрани от вратата и така в крайна сметка Чили заслужено надви "кръстоносците".

Чили - Швейцария 1:0

1:0 Марк гонзалес 75-а мин

Чили: Браво, Понсе, Исла, Кармона, Санчез, Видал, Суазо, Фернандес, Босежур, Медел, Яра

Швейцария: Беналио, Лихтщайнер, Фон Берген, Грихтинг, Циглер, Бехрами, Хюгел, Инлер, Фернандес, Н\'Куфо, Фрей