Португалия изригна и вкара седем безответни гола на Северна Корея (видео)

16:15
Отборът на Португалия разгроми Северна Корея във втори мач от група "G" на световното първенство по футбол в Южна Африка. Двубоят приключи при резултат 7:0 за европейския тим.

Срещата започна с териториално предимство на Португалия, като първата опасност дойде в 5-а минута, когато Рикардо Карвальо пробва късмета си със силен шут с десния крак, но топката мина далеч от целта. Две минути по-късно отново Карвальо игра с глава и нацели страничната греда на вратата на Северна Корея. В 11-а минута азиатците стигнаха до първата си възможност за гол, когато Джонг-Хьорк Ча стреля много силно от около 30 метра, а топката застрашително прелетя покрай вратата на Едуардо. Страхотна атака на  Корея едва не завърши с гол в португалската врата в 18-а минута, когато последователно тя бе обстрелвана на два пъти и само късметът спаси европейците в този момент. Малко след това и Йонг-Джо Хонг стреля опасно от средна дистанция, но топката мина в страни от целта. Селекцията на Карлос Кейрош обаче все пак успя да излезе напред в резултата, след като в 29-а минута Тиаго изведе добре Раул Мейрелеш и той с безкомпромисен удар с десния крак направи резултата 1:0 за Португалия. Три минути преди края на първото полувреме Кристиано Роналдо стреля опасно с левия крак, но стражът Мьонг-Гу Ри изби в корнер.

Второто полувреме на срещата започна шеметно за португалския национален отбор. До 60-а минута Роналдо. Първо за 2:0 се разписа Шимао в 53-а минута, а три минути по-късно гол във вратата на Северна Корея вкара и Уго Алмейда.  4:0 за Португалия оформи Тиаго, а след него Раул Мейрелеш и Кристиано Роналдо изпуснаха чисти положения. 5:0 за европейците оформи Лиедсон с гола си в 81-а минута на мача, а предпоследния гол в мача реализира Кристиано Роналдо, след като технично преодоля стража на Северна Корея и вкара на празна врата. За капак на всичко Тиаго реализира в последната минута на мача с глава и оформи крайното 7;0.

Така Португалия вече има 4 точки актив преди последния си мач от групата срещу тима на Бразилия. Северна Корея пък вече няма шанс за класиране в следващата фаза, след като регистрира две загуби.

Стартови състави:

Португалия:
Едуардо, Б. Алвеш, Алмейда, Карвальо, П. Мендеш, Тиаго, Коентрао, Мейрелеш, Шимао, Мигел, Роналдо

Северна Корея:
Мьонг-Гу Ри, Кванг-Чон Ри, Джонг-Хьорк Ча, Чол-Джин Пак, Джун-Ил Ри, Юн-Нам Джи, Ин-Гук Мун, Кум-Чол Ре, Нам-Чол Пак, Йонг-Джо Хонг, Те-Се Джонг

22.06.2010 13:52

Hennessy Роналдо не впечатлил... *lol* та той вкара гол доколкото се сещам подаде за 1-2 и изведе още незнам си колко пъти нападателите на чисти позиции ...така че тихо *party*

Crissstiano
22.06.2010 12:04

Явно и твоите знания са слаби,пише се ПортУгалия *smile* .Роналдо освен гола,изведе няколко пъти съотборниците си на добри позиции и уцели греда,така че се справи много добре в този мач.

Hennessy
22.06.2010 00:25

КНДР - Демократична Република Корея ако незнаете още ги наричат и Северна Корея такаче заглавието не е грешно , а вашите знания по География и История са слаби *wink* за мача кво да кажа Портогалия ги разпиля Роналдо не впечатли с играта си вкара един касметлийски гол и това е предполагам от него се очаква много повече от това все пак има претенции за футболист номер едно в света засега е номер две след Меси *beer*

fuck_y
22.06.2010 00:09

*lol* извинявам се то било накратко тез корейците ги няма от чорапите нагоре ма хич

fuck_y
22.06.2010 00:08

НЕ Е ЛИ Португалия - Кндр ?!?!??!?! А НЕ СЕВЕРНА КОРЕЯ *lol*

Dante_Shift
21.06.2010 23:41

Тоя резултат го очаквах и срещу Бразилия (говоря за Северна Корея), ама те (бразилците) нали се играят по-прагматичен футбол. Евала за победата - донесе парички *wink*

Resorter
21.06.2010 23:35

Ае къде са тея симпатяги, дето разправяха че комунягите били стабилен отбор, че играели докрай и мача бил Х2 *lol*

sasho_kg
21.06.2010 21:17

най-хубавото за мене в този мач беше Роналдо според мен... точно така искам да го виждам да играе отборно *thumb_up*

MARTIN4OOO
21.06.2010 21:10

ManUtdTillidie ти ли ми лафиш бе жалко подобие на човек

ManUtdTillidie
21.06.2010 20:16

Kakво значи каун и защо на края на коментрите си пишеш ьа като малоумник , пълен идиот без мозък си !

sakata17
21.06.2010 19:20

breezer_fan Португалия биха този "анонимен" отбор срещу който Бразилия играха сравнително слабо и можеше да има изненада *thumb_up* А т'ва за Испания ,че не са показали нищо ,не е вярно. Владееха топка повече имаха половече положения във всеки аспект бяха над Швейцария ,освен в един ,а именно късметът Холандия пък са в трудна група за това моля не давай такива мнения който са лишени от мисъл.

breezer_fan
21.06.2010 19:09

Европейците най-добрите ??? Аз съм за Испания на световното, но и 2 месеца преди Мондиала казах - шампиона ще е от Южна Америка, като е вероятно на финал да са двата Южно Американски колоса Аржентина и Бразилия.Евро отборите (дори и моята любима Испания) не показват НИЩО.Англия и Италия по два равни.Холандия 2 минимални победи със СУПЕР безлична игра.Франция вече отпадна.Испания изненадващо загуби от Швейцария.Германия направи 1 добър мач и до там, втория ПЪЛЕН провал.Португалия пък биха някъв анонимен отбор и вече станаха много добри ....А я виж Аржентина и Бразилия, дори Уругвай какво правят.Пак казвам шампиона ще е от Южна Америка !

strong4chelsea
21.06.2010 18:59

Браво дано да да опукат и Бразилия да им покажат,че най-добрите футболисти са Европейците.Вие дето викате за Бразилия сте циганите.Чули не дочули национални отбори влезли в гооглето и видяли че имат най-много титли и айде Бразилия само Бразилия.Земете се скрийте.Щото за сега Португалците ни спасяват Европейската чест..

breezer_fan
21.06.2010 18:52

michael_forever странен вкус за мачове имаш.Обичал такива мачове *lol* И кво ти е интересното ? Единият отбор е боксова круша, а другия си прави тренировка.Единствено би ми било интересно ако бях за Португалия.Предпочитам равностоен мач с голове и в двете врати и интрига.Такава игра на една врата - не мерси *beer*

Ginekologa
21.06.2010 18:45

nofx каде ще бият Бразилия бе слушалите *joking*

michael_forever
21.06.2010 17:38

Учудвам се от неблагодарщината на тия манафи *angry* Долно племе са те ей,майка им мръсна...

hrasta
21.06.2010 17:10

Еми поне срешу Корея може да се почустват силни. Иначе са гола и ще си проличи на световното.

vandersa6o
21.06.2010 17:01

Боже карат се че Роналди бил геи от де знаете бе GINIKOLOGA ти в портогалия не си стапвал ми викаш роналдо ебал си ти манагали ако беше геи дали немаше някоя пу*ка да беше го забелязала от 200 му сиг приятелки така че тихо...

manunited666
21.06.2010 17:00

Даммм докато играеше в Юнайтед не беше.Сега вече когато е в Реал е най-големия гей.

nofx
21.06.2010 16:59

абе докат носеше на гръб ман ю не беше гей но сега вече е гей...... *smile*

21.06.2010 16:56

Ми разбирасе , че няма да ти повярвам.Обаче разбира селското отново надделява в теб.Аз говоря за Роналдо а ти почваш с лели , майки , стринки.Казах вече , гей е!

ONE_OLD_STAR
21.06.2010 16:55

Ти да не си запознат с Азис? Сигурно всяка вечер ти го набива и на бива, нали ? Приеми реалността, дебил! Роналдо - най-добрия играч в момента. Няма Меси, няма ФЕСИ! Аз, ако кажа, че съм ебал : майка ти, сестра ти, леля ти, чинка ти и т.н., ще ми повярваш ли?

sahi
21.06.2010 16:53

Който го е познал на точен да ми звънне веднага !!! *thumb_up*

21.06.2010 16:52

То и Азис се забелязва все с различна пу*ка е всъщност ...!!

Madoto_1
21.06.2010 16:49

Абе хора... спрете да се псувате и да се карате, само си хабите нервите...Стига вече, не ви ли омръзна?

21.06.2010 16:48

Да бе добре ама роб и кретен нямат нищо общо.Наричаш ме роб защото съм кретен ... ама аз ли защо се очудвам на "желязната" ти логика.

nofx
21.06.2010 16:45

Montella ок извиняваи моя грешка не ти прочетох втория коментар преди да напише *wink*

nofx
21.06.2010 16:44

Montella абе пич вкараи малко мисъл... питам човека защо слага португалия 2-ри след като ако бият бразилия ше са първи разбираш ли? не ми разясняваи толкова много а вкараи мисъл в писането!

21.06.2010 16:41

А разбрахте ли гаврата? След мача с Бразилия в КНДР най-вероятно заради обнадеждаващата игра са взели решение да излъчат пряко този мач с Португалия *lol* *lol*

Montella
21.06.2010 16:38

Моя грешка.Сега се усещам че си искал да кажеш, че може и Бразилия да са 2-ри а Португалия 1-ви *smile* Моя грешка.

Montella
21.06.2010 16:37

Португария са 2-ри 100 процента, защото дори и да загубят от Бразилия са с 4 точки, а Кот'д Ивоар, дори и да победи КНДР, ще се изравни по точки с Португалия.Има 1 шанс и той е Кот'д Ивоар да бият КНДР с 11-0 *smile*
П.П: Това поеснение е за nofx пита защо са 2-ри

21.06.2010 16:32

cr9naldo то ако става на въпрос Роналдо е с много над всичко и от тебе.

nofx

Ginekologa защо ги класира 2-ри бе пич? има мач бразилия португалия не знаеш ли? още не се знае кои ще е първи и кои втори

Ginekologa
21.06.2010 16:27

cr9naldo аз съм го ебал такаче тихо 6 гол 100% засада реално гледам *wink*

cr9naldo
21.06.2010 16:26

гинеколога тихо там пръчко гей бил да не си го пробвал?+ това е на светлинни години от теб нивото ти на игра пари и сичко останало така че те искам тихичък *stop*

Crissstiano
21.06.2010 16:24

Хиксове миксове няма тука,Португалия мачка.

21.06.2010 16:17

Лелей,португалците разказаха играта на дръпнатите очички.5-0 кеф *thumb_up* *beer* Най-готиния резултат до сега в това световно.Браво!

21.06.2010 15:52

Ето такива мачове искаме като този и Германия-Австралия не заспали мачове 0-0.Хляб и зрелища! *thumb_up* *lol*