Уругвай изнесе лекция на ЮАР, Форлан вкара два (видео)

23:24
Домакинът на Мондиала ЮАР загуби от Уругвай с 0:3 мача между двата тима и от Група "А" на Световното първенство.

Отборът от Южна Америка изнесе истинска лекция по тактически грамонен футбол на съперника си, а Диего Форлан отбеляза и двете попадения за своите.

Двубоят започна в добро темпо, с две опасни центрирания пред Муслера. "Урусите" обаче се справиха и на свой ред опитаха да притеснят вратата на африканците. Диего Форлан стреля в стената от пряк свободен удар в 7-а минута, а след това и Луис Суарес опита шут, но далеч от целта. Южно-американците бяха по-идейни в предни позиции, докато съперниците им на моменти грешаха елементарни пасове. В 23-а минута Суарес пробва диагонален изстрел, право в ръцете на противниковия страж. Минута по-късно обаче Форлан със страхотен далечен удар и рикошет в тялото на защитник изведе Уругвай напред. В 33-а пък Суарес финтира защитник в полето на ЮАР, но стреля встрани. "Урусите" определено бяха по-добрият отбор, с лекота надиграваха съперника си и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина, въпреки че тимът на Карлос Алберто Перейра опита да се активизира в последните минути.

Втората част започна с опасност пред вратата на ЮАР. Суарес проби добре отляво и центрира към Кавани, който обаче би в аут притиснат от противников бранител. В 51-а минута Суарес падна в полето на домакините и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. Африканците нямаха ясна идея как да изравнят резултата, а "урусите" контролираха мача и чакаха момента за решително второ попадение. В 68-а минута след грешка на ЮАР в центъра на терена топката попадна у Фурлан, който центрира, но Кавани не успя да отправи удар. Седем по-късно обаче Суарес излезе сам срещу Куне и бе фаулиран от стража на африканците. Вратарят бе изгонен, а Форлан не даде никакъв шанс на колегата му и реализира отсъдената дузпа – 2:0 за Уругвай. В даденото от съдията продължение Алваро Перейра покачи на 3:0.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

ЮАР: Куне, Гакса, Масилела, Мокоена, Шабалала, Мпфела, Пиенаар, Модисе, Летшолониане, Дикачой, Кумало

Уругвай: Муслера, Лугано, Годин, Фукиле, Кавани, Суарес, Перес, А. Перейра, М. Перейра, Аревало Риос, Форлан