Гол на Рийд разби надеждите на Словакия за първа победа на Световно първенство

16:23
Словакия и Нова Зеландия завършиха наравно 1:1 в мач от група F на Мондиал 2010.

В началните минути на срещата двата тима се проучваха, но с течение на времето възпитаниците на Владимир Вайс взеха инициативата и пред вратата на Пастън се заредиха положение след положение.

В 27-а минута Витек отправи хубав удар, но топката минава в страни от на вратата. Шест минути по-късно вратарят на "кивитата" направи груба грешка и подари топката на съперника, но Витек не успя да се възползва от ситуацията.

В последната минута на първото полувреме Хамшик отправи параболичен удар отдалеч, но Пастън изби в корнер.

Пет минути след началото на втората част след хубаво центриране на Шестак отдясно, Витек с глава прати топката в долния десен ъгъл на Пастън - 1:0 за Словакия.

След като поведоха в резултата европейците заиграха с повече самочувствие и пропиляха няколко добри положения за гол. В 77-а минута Шестак получи топката в наказателното поле, близо до голлинията, но Лохед в последния момент изчисти в корнер.

Две минути преди края на мача, напук на логиката, Нова Зеландия можеше да изравни. Лохед центрира отляво, Шмелц игра с глава и топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Ян Муха.

В самия край на срещата словаците се затвориха в своята половина и след едно центриране на Шмелц отляво, бранителят Уинстън Рийд с глава изравни резултата и разби надеждите на Словакия за първа победа на Световни финали.

Нова Зеландия: Пастън, Лохед, Рийд, Вицелих, Нелсен, Елиът, Шмелц, Килън, Бертос, Фалън, Смит