Липи: Направихме добър мач, състоянието на Буфон е притеснително

10:52
Селекционерът на Италия Марчело Липи заяви, че световните шампиони са играли добре във вчерашния двубой срещу Парагвай, завършил с равенство 1:1. В същото време наставникът е сериозно притеснен от състоянието на Джанлуиджи Буфон.

Първият вратар на "Скуадра адзура" бе заменен на почивката заради болки в гърба. "Лекарите ще решат дали Буфон ще може да се върне за следващия мач", коментира Липи.

Парагвай се оттегли на почивката с преднина от един гол, дело на Антолин Алкарас в 39-ата минута. През второто полувреме Федерико Маркети застана на мястото на Буфон, а италианците стигнаха до изравнителен гол, отбелязан от Даниеле де Роси в 63-ата минута.

"Доволен съм от нашата работа и от подхода ни към Световното първенство. Противникът ни беше определян като много труден и затова съм много щастлив", допълни Липи.