\"Самураите\" съсякоха \"неукротимите лъвове\" (видео)

18:52
Япония постигна изненадваща, но напълно заслужена победа срещу Камерун с 1:0 в среща от група Е на Мондиал 2010.

Преди почивката африканците владееха повече топката, но въпреки това по-опасните положения бяха пред вратата на ветерана Сюлеймани.

Халфовата линия на "самураите" печелеше битката в центъра на терена и неутрализираше големия потенциал, с който разполагат камерунците в атака. В 38-а минута звездата на азиатците онда стреля опасно, но Сулейману боксира и изби. Минута по-късно обаче, възпитаниците на Такеши Окада откриха резултата. Мацуи центрира отдясно в наказателното поле на Камерун, след което Хонда бе изпуснат от Мбиа и футболистът на ЦСКА Москва отблизо разстреля Сулейману за 1:0.

Пет минути след началото на втората част "неукротимите лъвове" изпуснаха прекрасен шанс за изравняваше. Ето\'о проби по прекрасен начин по десния фланг, след което подаде към Чупо-Мотинг и той стреля, но топката прелетя над напречната греда на Кавашима.

Осем минути преди края Япония пропиля златна възможност. Капитанът на тима Хасебе отправи хубав далечен удар, след което Сулейману изби, а Оказаки можеше да вкара при добавката с левия крак, но топката срещна десния стълб на вратата на Камерун.

Три минути по-късно Мбия отправи мощна тупалка към вратата на Кавашима, коженото кълбо срещна горната греда на азиатците и после бранителите на "самураите" изчистиха.

В крайна сметка Япония извоюва трите точки и се изкачи на второ място във временното класиране на група Е. Първа е Холандия с три точки и по-добра голова разлика от японците.

Япония - Камерун 1:0

1:0 Хонда 39-а мин

Япония: Кавашима, Абе, Комано, Тулио, Нагатомо, Ендо, Мацуи, Окубо, Хасебе, Хонда, Наказава

Камерун: Солейману, Асу-Екуто, Нкоулу, Басонг, Ето о, Макун, Чоупо - Мотинг, Вебо, Ейонг, Мбия, Матип