\"Черните звезди\" надвиха \"белите орли\"

18:49
Гана победи Сърбия с 1:0 в среща от група Д на Мондиал 2010.

През първото полувреме играта бе равностойна, като ганайците имаха леко превъзходство. "Черните звезди" тормозеха своите противници основно по двата фланга, където Тагое и Айеу бяха много активни. В 21-а минута Принс-Боатенг центрира в наказателното поле на Сърбия, където Асамоа Гиан засече топката с глава, но Стойкович спаси. Осем минути по-късно Коларов стреля красиво от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

След почивката отново възпитаниците на Милован Райевац стояха по-добре на терена. В 60-а минута Пентсил центрира от тъч и топката попадна на главата на Гиан, който надскочи защитата на сърбите. Топката обаче се удари в левия страничен стълб и излезе в аут.

Петнайсет минути по-късно централният защитник на Сърбия Лукович получи втори жълт картон за задържане на Асамоа Гиан и "белите орли" останаха с човек по-малко.

В 79-а минута възпитаниците на Радомир Антич, напук на логиката, можеха да излязат напред в резултата. Лазович открадна топката от Пентсил, след което прострелно центрира в наказателното поле на Гана, но Пантелич пропусна топката, която стигна до Красич и той стреля мщно. Рожденникът Кингстън прояви чудесен рефлекс и спаси. Три минути по-късно резервата Кузманович разби надеждите на своя тим да спечели поне точка от този двубой. При едно безобидно центриране халфът на Щутгарт игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Гиан хладнокръвно стреля в десния ъгъл на Стойкович за 1:0.

До края на срещата "черните звезди" не допуснаха изравняване и записаха ценна победа в първата си среща от Мондиал 2010. В даденото от съдията триминутно продължение ганайците дори можеха да вкарат втори гол. Гиан излезе на чиста позиция, стреля с левия крак и нацели левия страничен стълб на Стойкович. Това обаче не помрачи празника на "черните звезди".

Сърбия - Гана 0:1

0:1 Гиан 83-а мин (д)

Сърбия:
Стойкович, Коларов, Видич, Б.Иванович, Пантелич, Станкович, Милиаш, Лукович, Йованович, Жигич, Красич

Гана:
Кингстън, Сарпей, А.Гиан, Пентсил, Менса, Анан, Тагое, А.Айеу, Ворса, К.Асамоа, Принс

golemiq_geshan
14.06.2010 12:25

Този мач , който изиграха сърбите , всякаш го изиграха на ташак ... Изглежда бяха убедени ще вземат мача срещу некви черни кавали едва ли не и просто излязоха да разходят малко фланелките ... Мисля обаче , че още нищо не е свършило на западните ни съседки , поради факта , че винаги на световните стават подобни издънки , въпроса е до колко ще им се отдаде възможност на Сърбия , но чесно казано не вярвам вече да излязат ... *angry* *angry* *evil* *sick*

idol_bg
13.06.2010 22:51

Не знам за вас...ама като гледам германците ме хваща страх за наще западни комшии..... *sick*

Hennessy
13.06.2010 20:47

само дето ми ги хвалиш толкоз те маумници имат само силно нападение и това е в защита и халфова линия са съвсем нормален отбор бих казал слаб дори възхищавай им се щом искаш ще видш как ще се осерат още на 1/8 финала *wink* *beer*

Hennessy
13.06.2010 20:45

StarExperience етоя под мен , монте_карло той го каза , като каза , че щели от групата да излезнат два смешни отбора и написа Германия и Австралия да си гледа смешните Аржентинци дето с 300 мъки се добраха до тук Германия поне не губеше с по 4-5 на 1 в квалификациите и не се добра по късмет в последния кръг нали е пубер а на миналия Мондиал ви го сложихме а и 2002 когата бяхте толкова силни и хвалени колкото днес са Испания кво стана паднахте в групите с една мъчна победа пак срещу Нугерия такаче си трай тъп 23-годишен пубер безмозъчен *lol*

13.06.2010 19:43

Германия ли са смешни е тапак а твйте трагични Аржентинци дето 2002 отпаднаха за сметка на Швеция а миналия мондиал Германия им го цапна та еба в тъпия 23-годишен пубер смешни ще викаш на Аржентинците и на нашия трахичн отбор *wink*

fena_man_utd
13.06.2010 19:42

Как мисли те дали Германия ще бие с много или и те ще направят скучен мач.

shizofrenik
13.06.2010 19:27

Гана ще излязат разбира се.Отбора им е пълен с млади футболисти и без Есиен пак играят страхотно

strong4chelsea
13.06.2010 19:20

пари слагам че Австралия няма да излязат от групата

Montella
13.06.2010 19:18

Тоя цървул простия с неговата Испания.. земи млъкни бе, кавал прост.. ш ти пикая на умрялата Испания.Стиа си писал под всяка новина, за Испания.. злетак..ДЕЦА ИДИОТИ!

monte_carlo
13.06.2010 19:17

Сърбите са големи курви *thumb_down* Ама и Гана не струват,два смешни отбора.От групата ще излязат Германия и Австралия *wink*

manunited666
13.06.2010 19:07

35 точки от тоя мач.Сигурен бех , че Гана ще бие и те биха.

krasenco
13.06.2010 19:05

Абе този треньор,защо не пусна Тошич само не разбрах!

krasenco
13.06.2010 19:02

Dido_Man_U какво му има на съдията бе,брато?100 процентова дузпа!

Hennessy
13.06.2010 19:01

Бтв Европейското е мн по интересен шампионат , защото на него има само стойностни отбори и няма такива въшкари и почти всички 32 мача са дербита такаче Еврото е къде къде по яко от Световното *beer*

Hennessy
13.06.2010 19:00

Това е най тъпото световно първенство бахти тъпите мачове еся гледам утре неска германците утре Холандия и Дания и след това Бразияли и Портогалия и др мач от групите няма да гледам то се е видяло , че с тея тъпи групи ще има само такива безинтересни мачове с по 1 гол най много *thumb_down* ще чакаме директните елиминации и това е

Dido_Man_U
13.06.2010 18:55

Деба съдията деба тоя боклук подари победата на шибаните чернилки , на които им пожелавам световно повече да не видят . *angry* *evil* *sick*

krasenco
13.06.2010 18:54

Дано да не вкарат и гол тъпите Сърби *thumb_down* Издънихаме много брутално!

nofx
13.06.2010 18:53

michael_forever германия ше навакса след малко *smile*)

Dagoberty
13.06.2010 18:51

баси и късмета и 2 мача ги играх Х едната с дузпа,другата с грешка на вратаря

13.06.2010 18:42

тъпак закво игра с ръка е .... ей да ви еба майката некадърна дано да отпаднете в групите още нещастници ....

michael_forever

Ебаси Мондиала, 7 мача дотук,3 X-са ,3 победи с по 1-0, една победа с 2-0 и 6 мача от 7 в които единия отбор не може да вкара гол.Това не е нормално защото за 7 мача са вкарани 9 гола,а само на откриването във Германия 2006 бяха отбелязани 6!!! гола.

13.06.2010 18:31

глупав сърбин *angry* закво тоя тъп фаул ве малоумник *angry* това футболистите са много тъпи същества ..... *sick*

13.06.2010 18:23

ей загубени сърби майка му *sick* вярно че и маймуните са яки ама ..... айде вкарайте че ми заминава всичко ако се осерете *angry*

13.06.2010 18:09

млъкни с тая Испания ве кретен всяка статия ИСПАНИЯ ИСПАНИЯ ИСПАНИЯ ми аре нашибай си го отзаде *sick* паляк такъв ...... дано Сърбите вкарат и победят *thumb_up*

13.06.2010 18:08

Тоя много малумен.Испания та Испания.Бъди спокоен няма да са те световни шампиони.

13.06.2010 18:05

Аре па ти земи млъкни с тия Испания и Бразилия бе.Тва световно го гледаме защото искаме повече мачове да са интересни а не чакаме един мач цялото световно , Испания-Бразилия , Испания-Бразилия ... разбрахме , само дето тоя мач може да е евентоално полуфинал а аз искам до тогава да гледам акчествени мачове.Ти испански дупедавецо.

fcb_spain
13.06.2010 17:59

дано съдбата ни дари с ма4 бразилия-испания за да се насладим на истинско мега 6оу 4е сега е бахти скуката *wink*

kolio_vg
13.06.2010 17:55

вярно че са първи мачове,ама то по тая логика за пазането може и до третия мач да си крепат т*шаците по терена и кой вкара по някав късмет ще се класира,трябва да има зрелищни мачове не протоколни,каквито са всички до сега

Dagoberty
13.06.2010 17:52

чакайте още първите мачове искате да си вкарат по 5 гола,няма как да стане.Тепърва ще има голове и ще бъде интересно

13.06.2010 17:50

Направо ми писна от тия мачове.Кои от кои по-тъп.Направо да си избоде очите човек.Съвсем сериозно с ръка на сърцето казвам , че А ПФГ имаше по-качествени мачове от това световно.

marian4y
13.06.2010 17:49

Няма по - тъпи от БНТ .. вместо да си коментират мачовете от София и да си се чува добре .. трябва да пуснат оня нестига ,че не се чува а и тия Вувузели направо скапват целия кеф от мача .. *sick*

YAYA
13.06.2010 17:43

4:3 OMG ти болен ли си къв си е..Къде попаднах ей.. *sick*

nofx
13.06.2010 16:54

2:1 за сърбите според мен те и ше са втори в групата а германия 1-ви

кольо донякъде съм съгласен с тебе *thumb_up* а да попитам какво става с Джуниър Агого ?!

kolio_vg
13.06.2010 16:52

Да бе да 8-7 за Гана мача е 2-1,1-1 нещо такова гледай,че тия футболисти нямат стимол да играт,мързи ги не очаквайте зрелище и много голове,очаквайте мудна и безинтересна игра