Аякс излезе начело след разгром над ПСВ

16:55
Отборът на Аякс постигна убедителна победа с 4:1 срещу ПСВ Айндховен в дербито от 11-ия кръг на холандската Ередивизия и излезе начело в класирането с равни точки с една от приятните изненади до момента НАК Бреда.

Домакините успяха да материализират игровото си предимство благодарение попадението на Луйс Суарес в 27-та минута, като този гол се оказа и единствен през първата част. Със започване на втората гостите наложиха превес и заслужено изравниха благодарение на звездата си Афелай.

Попадението мобилизира домакините, а в герой се превърна влезлият като резерва Сюлеймани. Бившият играч на Херенвеен се разписа за 2:1, а отново след негов шут и автогол на Питерс четири минути по-късно, домакините вече имаха преднина от два гола. Крайният резултат бе оформен в 90-та минута от Леонардо.