Юношите на Англия спечелиха европейската титла

11:08
Отборът на Англия за юноши до 17 години стана европейски шампион след успех с 2:1 във финала над Испания в мач, игран в Лихтенщайн.

Испания поведе в 22-а минута, когато изстрел на Жерар се отби от играча на Ливърпул Андре Уисдъм и летя във вратата на "Трите лъва". На играчите на Джон Пийкок обаче им трябваха само осем минути да изравнят резултата. Уисдъм се реваншира за гола на Испания и с глава засече центриране на Джош Макекран за 1:1. Нападателят на Ипсуич Конър Уикъм даде преднина на Англия в 42-а минута, след като финтира трима защитници и матира вратаря Ортола с хладнокръвен удар.

През втората част Уикъм можеше да направи резултата и 3:1, но добрите изяви на защитата на Испания му попречиха. Така Англия спечели първа европейска титла при юношите на тази възраст от 1993 година, когато триумфира отборът до 18 години.