Локо Сф и ЦСКА завършиха в полза на Левски

16:27
Отборите на Локо Сф и ЦСКА завършиха при резултат 1:1, като по този начин дадоха възможност на отбора на Левски да съкрати преднината на "червените" до една точка, в случай, че успее да си вземе домакинството на Славия утре.

Още с първия съдийски сигнал двата отбора преминаха към открита игра без да губят време за разузнаване. За "червените" с пропуски пред Бонджулич се открои Здравко Лазаров, като веднъж и гредата спаси "железничарите" след негов удар.

Домакините отговориха с далечен удар на Зоран Балдовалиев, но и тук гредата се оказа помощник на един от вратарите. Последва нов пропуск за футболиста, а в 41 минута след изпълнение на пряк свободен удар от влезлия като резерва на мястото на Иванов Пасков, топката мина на сантиметри от страничния стълб без Беконо дори да помръдне.

Все пак в самия край на полувремето Лазаров без изведен за пореден път на добра позиция, освободи се от Дзаферович и откри - 0:1

Буквално в ответната атака пред локомотивци се откри и най-чистото им положение до момента, но Беконо показа класа и отрази удара на Балдовалиев от съвсем близка дистанция.

Със започването на второто полувреме възпитаниците на Драгомир Окука наложиха игрови превес и в 62-та минута при изпълнение на ъглов удар изравниха чрез Бандаловски. Последваха още възможности пред домакините, но първо Митев пропусна да направи обрата пълен, а малко по-късно Беконо трябваше да излиза извън наказателното си поле, за да изчиства пред погледа на Балдовалиев. В последвалите минути и двата отбора претендираха за дузпи, но Ристосков остана безмълвен.